Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Przepis na miłość

Przepis na miłość

Z czego składa się idealny związek? Wielu z nas zadaje sobie często pytanie jakie są tajne „składniki” na sukces tak, aby żyć w zgodzie i miłości z tą drugą, ważną dla nas osobą.

Wbrew pozorom nie jest to niemożliwe do zrobienia, jednakże wymaga pracy obydwu stron. Co to da kiedy stara się tylko jedna osoba, a druga nawet nie poświęca nam wystarczającej uwagi? Samo przytakiwanie nie daje nic, brak zainteresowania powoduje często rozgoryczenie, smutek, złość i szereg innych negatywnych dla nas emocji. Wystarczy choć chwila spędzonego razem czasu. Przykładem może być tutaj rozmowa, wydawać by się mogło, że nic bardziej banalnego być nie może, a jednak, uwierzcie mi, miło wiedzieć, że ktoś bliski wesprze cię nie tylko dobrym słowem. Kolejną rzeczą jest na pewno wzajemne zrozumienie, nie napieranie na drugą osobę. Powinniśmy wiedzieć, że jeśli on/ona nie czuje się dobrze z naszą decyzją, nie możemy jej do niczego zmuszać! Co bardziej istotne – ważne są kompromisy, obydwie strony powinny być przecież zadowolone, nie można być egoistą. Dlaczego więc dziś nie możemy obejrzeć filmu bo partner źle się czuje? Jutro też jest dzień i również możliwość wspólnego, długiego spaceru. Kolejny składnik – informowanie ukochanej osoby o tym co nam nie pasuje i co chcielibyśmy zmienić. Niestety, bez tego nikt się nie domyśli co nas trapi, co nam przeszkadza. Zawsze powinniśmy być otwarci i szczerzy! Uważam, że powinniśmy wspierać partnera/kę w tym co robi, co sprawia mu radość i okazywać zainteresowanie, w końcu mówi nam o swoim małym sukcesie jako pierwszemu/ej,  a to z pewnością musi być dla niego/niej bardzo ważne. Oczywiście, jak już wspomniałam, to powinno działać w dwie strony. Związek przede wszystkim opiera się na akceptacji, od nas zależy czy zostaniemy przy tym co jest czy będziemy próbowali coś zmienić w drugiej osobie i czy właśnie ta osoba będzie się chciała dla nas zmienić, ale nie można robić niczego na siłę. Jeśli dana osoba nie jest z nami szczęśliwa to nie poradzimy już nic.

Nie wierzę, że idealne związki istnieją, ale wiem na pewno, że jeśli podejmiemy odpowiednie kroki, to wszystko się uda, a my będziemy szczęśliwi razem z naszą drugą połówką.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony