Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Ambicje, sekrety, miłość, obsesje i wielkie oszustwo…

Ambicje, sekrety, miłość, obsesje i wielkie oszustwo…

(fot. materiały prasowe)Bestseller „The New York Times”, numer 1 na liście „The Sunday Times”. Sztuka, wojna, miłość… Sekret, który łączy i dzieli… Tajemniczy obraz, który jest kluczem do rozwiązania zagadki.

W upalny czerwcowy dzień 1967 roku Odelle Bastien wchodzi do prestiżowej galerii sztuki w Londynie. To jej pierwszy dzień w nowej pracy. Wie, że gdy przekroczy próg, całe jej życie się odmieni. Nie wie jednak, jak bardzo.

Stanie się tak dzięki przełożonej Odelle, eleganckiej i zagadkowej Marjorie Quick, a także za sprawą nietypowego obrazu, który pewnego dnia trafia do galerii. Dzieło może stanowić klucz do zagadki sięgającej roku 1936: rezydencji na hiszpańskiej prowincji, wybitnie uzdolnionej córki znanego marszanda oraz niejakiego Izaaka Roblesa, artysty o rewolucyjnych sympatiach. Teraz, po latach, tajemniczy obraz przynosi do galerii pewien mężczyzna…

Jessie Burton porywa nas w świat wielkiej sztuki, snobistycznego Londynu i gotującej się do wojny Hiszpanii. Opowiada o wielkich ambicjach i sekretach, o miłości, obsesji i oszustwie. „Muza” w przekładzie Agnieszki Kuc trafiła już do księgarń. Poleca Wydawnictwo Literackie.

Jessie Burton (ur. 1982) – studiowała na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz w Central School of Speech and Drama. Mieszka w Londynie. Jej pierwszą powieść „Miniaturzystkę” opublikowano w ponad trzydziestu językach na całym świecie, a nakład przekroczył milion egzemplarzy. Telewizja BBC rozpoczęła prace nad ekranizacją serialową powieści.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony