Jestes tutaj: Home » FILM » Morgan Watson

Morgan Watson

(fot. materiały prasowe) Już w ten piątek (9 września) premierę ma „Morgan” – film o sztucznej inteligencji, która wymknęła się spod kontroli. Co łączy go z superkomputerem IBM?

Morgan jest dzieckiem ze sztucznie wyhodowanymi ciągami DNA, dzięki którym może się rozwijać ok. 30-krotnie szybciej, niż przeciętny człowiek. Niestety, miał miejsce pewien wypadek – dziewczyna straciła panowanie nad sobą i dźgnęła kobietę w oko. Od tego czasu pozostaje w zamknięciu. Niestety, wyprowadzona z równowagi ucieka, tworząc śmiertelne niebezpieczeństwo dla osób z jej otoczenia. Co więcej, Morgan wciąż się rozwija, nabywając umiejętności zakrawające na telekinezę i inne, równie ponadprzeciętne.

Co jednak IBM ma do filmu Ridleya Scotta? Otóż firma ta stworzyła superkomputer Watson, któremu polecono skomponowanie zapowiedzi (trailera) „Morgan”. AI musiało przeanalizować sceny, zdecydować, które są smutne, które straszne itd. Efekt jest naprawdę niezwykły. Docelowo Watson ma pomagać ludziom w codziennym życiu, rozumieć mowę i odpowiadać na pytania, co do niedawna było awykonalne. Swoje zastosowanie ma znaleźć również w medycynie.

Trailer Watsona i kilka słów od twórców projektu:

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony