Jestes tutaj: Home » FILM » Keep calm and „Carry on wayward son”

Keep calm and „Carry on wayward son”

(fot. materiały prasowe)Bracia Sam i Dean Winchester powrócą już 13 października w 12 sezonie serialu „Supernatural” – oby nie ostatnim.

Jednym z najczęściej słyszanych nazwisk, kiedy oglądamy zwiastuny nowych filmów w kinie, jest Anna Kendrick. Nawet, jeśli nie wszyscy widzowie znają jej nazwisko, kojarzą ją chociaż z widzenia. Kiedy jedziemy metrem, autobusem czy w ogóle jest się w większym skupisku ludzi, bardzo łatwo sprawdzić kto jest fanem Nie z tego świata. Wystarczy głośno puścić piosenkę Carry on wayward son zespołu Kansas i zobaczyć kto płacze. Utworem tym zaczyna się bowiem ostatni odcinek każdego sezonu, a na następny trzeba czekać, zwykle kilka miesięcy.

Wydawać by się mogło, że fabuła jest banalna i stworzona dla niemądrych nastolatek. Ot, dwóch braci jeździ po Stanach i zabija potwory. Sprawa jest jednak bardziej złożona. Sam (Jared Padalecki) i Dean (Jensen Ackles) są łowcami. W bagażniku ukochanej impali, odziedziczonej razem z fachem po ojcu, trzymają cały arsenał broni – sól, żelastwo, wodę święconą, i wszystko inne, czym można unieszkodliwić demony, wilkołaki, wampiry, duchy i inne straszydła, znane głównie z legend i książek. Całość utrzymana w konwencji horror-kryminało-komedio-dramatu, co jest naprawdę świetnym połączeniem. Dodajmy do tego jeszcze kultową muzykę (ACDC, The Scorpions, Bon Jovi) i naprawdę świetnych, choć nieznanych szerszej publiczności aktorów, szczególnie dziecięcych. Tu należy wspomnieć o genialnej wprost Sierrze McCormick w roli demona, Nicholasie Ellia czy Colina Forda. Świetnie też dobierani są aktorzy do kręcenia flashbacków (przebitek z przeszłości). Serial naprawdę trzyma poziom, a fani z całego świata odliczają już dni do października.

 

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony