Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Doda jako „Niebezpieczna kobieta”. Zobacz nowy teledyskzespołu Virgin

Doda jako „Niebezpieczna kobieta”. Zobacz nowy teledyskzespołu Virgin

(fot. materiały prasowe)Doda i Tomasz Lubert po latach znów pracują razem pod szyldem Virgin. Efektem jest singlowa piosenka „Hard Heart”, która w polskiej wersji nosi tytuł „Niebezpieczna kobieta”. 

Utwór w wersji anglojęzycznej spodobał się samem Slashowi, z którym Doda miała przyjemność wstąpić na scenie, gdy charyzmatyczny gitarzysta Guns N’Roses gościł w Polsce ze swoim zespołem.

Piosenka „Niebezpieczna kobieta” znajdzie się w najnowszym filmie Patryka Vegi „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, którego premiera nastąpi w listopadzie. Wcześniej, bo w październiku, pojawi się nowa płyta Virgin. Znajdą się na niej zarówno premierowe piosenki, jak i stare przeboje.

Oprócz Dody i Tomka Luberta Virgin tworzą obecnie także: ceniony perkusista Piotr „Pniaq” Pniak (m.in. Proletaryat, Reni Jusis, Patrycja Markowska, Małgorzata Ostrowska) i basista Piotr Olszewski. 

Przez siedem lat istnienia grupa Virgin nagrała trzy albumy, z których drugi – „Bimbo” (2004), zdobył szczyt listy OLIS i pokrył się złotem, a trzeci – „Ficca” (2005), także znalazł się na pierwszym miejscu notowania płyt w Polsce i uzyskał status podwójnej platyny. Z wymienionych tytułów pochodzą wielkie przeboje Virgin – „Dżaga”, „Nie zawiedź mnie”, „Kolejny raz”, „Szansa”, „Znak pokoju”, „2 bajki”. 

 W 2007 roku drogi Dody i Tomka Luberta rozeszły się. Wokalistka rozpoczęła udaną karierę solową, w której trakcie nagrała dwie płyty („Diamond Bitch”, „7 pokus głównych” – obydwie uzyskały status platynowy), wystąpiła w filmie oraz licznych programach telewizyjnych. Stała się też jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim show-biznesie. 

Z kolei Tomek założył zespoły Video i Volver, z którymi odniósł spore sukcesy. Nagrał też pierwszą solową płytę o wymownym tytule „Z miłości do muzyki”. W pochodzącej z niej piosence „Hej” zaśpiewała… Doda.

Utwór dostępny w serwisach cyfrowych:  https://UmusicPL.lnk.to/Wn2cu

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony