Jestes tutaj: Home » FILM » Życie się nie opłaca

Życie się nie opłaca

(fot. materiały prasowe)Wartościowy film, o przekazie „pro life”, ale bez drastycznych zdjęć z aborcji i przekonywania na siłę do swoich poglądów. Tak wiele powodów, by nie pokazywać go w sieciówkach.

„Zatrzymać” opowiada historię dwójki nastolatków, którzy spodziewają się dziecka i nie chcą go usuwać, ale przyjąć i wychować. Planują nawet wspólną przyszłość, dom. Niestety, na drodze do spełnienia planów stają rodzice.

Nie można powiedzieć, że film podejmuje zbyt trudną tematykę jak na mainstreamowe kino, kiedy można gdziekolwiek obejrzeć produkcje o gwałtach na siostrach zakonnych, o katastrofie w Smoleńsku czy „5o twarzy Greya”, czyli soft porno (dla niektórych bez „soft”). Czyżby niepopularna decyzja nastolatków miała być aż tak kontrowersyjna i niecodzienna, że dystrybucja jest nieopłacalna? A jednak w pojedynczych kinach można ten film zobaczyć. W Warszawie są to m.in. Praha, Elektronik czy KC. Tu rodzi się pytanie o to, na ile kino jest przestrzenią publiczną, a na ile prywatną firmą. Co jest ważniejsze – edukacja filmowa czy zysk? Zdaje się, że to kwestia indywidualna, aczkolwiek Cinema City, zwykle namiętnie śledzące komentarze pod swoimi zdjęciami na Facebook’u, tym razem mojego pytania o „Zatrzymać” nie zauważyło.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony