Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Zmarł Fred Tomlinson

Zmarł Fred Tomlinson

(fot. materiały prasowe)Naczelny muzyk Monty Phytona odszedł 17 lipca w wieku 88 lat. Współpracownicy wspominają go jako świetnego kompozytora, który genialnie oddawał klimat „Latającego cyrku”.

Fred Tomlinson urodził się w 1927 r. w bardzo muzykalnej rodzinie, choć nie to było źródłem jej utrzymania. Razem z rodzeństwem śpiewał w chórze w Manchester Cathedral, by rozwijać swoją pasję. W końcu trafił do BBC – stacji nadającej „Latający cyrk Monty Phytona”. Szybko okazało się, że genialnie pasuje do twórców serii. Rozumiał ich absurdalnie brytyjskie poczucie humoru i potrafił stworzyć współgrające z nim utwory, takie jak „Lumberjack Song” czy „Always look on the bright side of life”. Jego zaangażowanie w pracę było godne podziwu, nawet w nocy mógł tworzyć z kimś muzykę przez telefon. Śmierć tego kompozytora jest niewątpliwie wielką stratą, a Fred Tomlinson Singers na stałe wpisali się w popkulturę.

Strona www.montypthon.com opublikowała wspomnienie muzyka, które można przeczytać tu: http://www.montypython.com/news_FredTomlinson/368

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony