Jestes tutaj: Home » FILM » Paranormal Activity Busters

Paranormal Activity Busters

(fot. materiały prasowe)Po 32 latach od powstania pierwszej części Ghostbusters i po 29 od drugiej, nadszedł czas na nową ekipę pogromców duchów. Tym razem do akcji wkraczają cztery dziewczyny i jeden nieco nieogarnięty „recepcjonista”.

Nowy York powoli opanowują duchy. Pojawiają się to tu, to tam, a jedynymi osobami, mogącymi coś na to poradzić są trzy kobiety-naukowcy, którym nikt nie chce finansować badań i pracowniczka na stacji metra. Zatrudniają też recepcjonistę, któremu płacą głównie za aparycję, bo na pewno nie za wykonywanie jakichkolwiek obowiązków – odbieranie telefonów jest powyżej jego zdolności poznawczych. Wkrótce zaczynają odnosić pierwsze sukcesy, choć to wiąże się z coraz większym zagrożeniem dla miasta pogrążonego w błogiej nieświadomości…

Film jest świetnym odnowieniem klasyka, w którym pojawiają się liczne nawiązania do oryginału. Bez piosenki Ray’a Parkera Jr.’a Ghostbusters, oryginalnego logo, lecącego w tv oryginalnego filmu czy wielu podobieństw wizualnych, to odświeżenie naprawdę nie miałoby racji bytu. Ponadto, w scenach epizodycznych wystąpili Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Sigourney Weave i Annie Pots – odtwórcy (i odtwórczynie) kluczowych postaci w oryginalnym filmie. W tej odsłonie niewątpliwie uwagę przyciąga Melissa McCarthy, współpracująca już wcześniej z reżyserem Paulem Feigiem na planie Agentki. Przed pójściem do kina warto zapoznać się z pierwszą częścią przygód Ghostbusters, by wyłapać wszystkie smaczki, będące do niej nawiązaniem. Szczerze mówiąc jest to jedno z lepszych odświeżeń klasyków, jakie ostatnimi czasy widziałam.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony