Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Fangirl

Fangirl

(fot. materiały prasowe)Każdy z nas ma swoją ulubioną książkę z dzieciństwa. Albo i z późniejszego okresu. Z czasem zaczynamy dyskutować o ich treści na forach, zbierać bluzki, notesy, przypinki nawiązujące do tej lektury. Aż w końcu, sami nie wiemy kiedy, stajemy się fangirl lub fanboy.

Cath jest świeżo upieczoną studentką literatury. Uwielbia pisać fan-fiction, czyli historię, dziejącą się w stworzonym przez kogoś uniwersum (świecie). Głównym bohaterem jej opowieści jest Simon Snow, pierwszoplanowa postać książki o szkole dla młodych czarodziejów. Swoją fan-fikcję publikuje na forum, zrzeszającym fanów oryginalnej serii powieści. Pisanie jest dla niej pewną odskocznią od problemów z siostrą bliźniaczką Wren, która bardzo się zmieniła w ostatnim czasie, z samotnym ojcem (przepracowanym marketingowcem) i matką, z którą nie ma kontaktu. Jest jeszcze Lewi, uroczy bliski znajomy ekstrawertycznej koleżanki, z którą dzieli pokój…

Autorka, Rainbow Rowell, jako jedna z nielicznych podejmuje temat fandomów, tak bliski wielu, szczególnie młodym ludziom. W kilku miejscach wyraźnie też daje do zrozumienia, że opowieść o Simonie Snow nawiązuje do Harrego Pottera, który również doczekał się swojej własnej strony dla fanów (Pottermore). Książka jest świetną lekturą, opisującą często trudne sytuacje nieobce rodzinom, choć w sposób lekki, pozwalający wyłączyć świadomość czytania, a skupić się na treści lektury. Godne polecenia szczególnie zakochanym w literaturze.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony