Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Zajdlowskie e-booki już dostępne

Zajdlowskie e-booki już dostępne

(fot. materiały prasowe)Od dziś można darmowo pobrać i przeczytać większość opowiadań nominowanych do nagrody im. Janusza A. Zajdla. Jest to jedna z najważniejszych nagród przyznawanych autorom polskiej fantastyki.

Zwycięzcę tego konkursu wyłania się co roku na Polconie, konwencie fanów fantastyki. Początkowo rywalizacja między autorami nosiła nazwę Sfinks, jednak zmieniono ją, by uczcić pierwszego jej laureata z 1984 r., który zmarł wkrótce po przyznaniu mu wygranej. Co roku nominowanych jest 5 powieści i 5 opowiadań, konkurujących ze sobą w tych dwóch kategoriach. Do tej pory laureatami byli m.in. Andrzej Sapkowski, Rafał A. Ziemkiewicz, Jacek Dukaj, Jarosław Grzędowicz, Robert M. Wagner, Jakub Ćwiek i Anna Kańtoch.

Głosować można nie tylko fizycznie będąc na Polconie, ale również dzięki wykupieniu akredytacji wspierającej. Ponadto w ramach szerzenia popularności polskiej fantastyki publikowane są (wszystkie, lub w większości), nominowane w danym roku opowiadania, dostępne są na stronie www.zajdel.art.pl. Zachęcam do lektury, autorzy reprezentują naprawdę wysoki poziom swoich umiejętności literackich.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony