Jestes tutaj: Home » FILM » Urodziny Harry’ego Pottera

Urodziny Harry’ego Pottera

(fot. materiały prasowe)31 lipca 2016 swoje 51 urodziny obchodziła jedna z najsławniejszych współczesnych pisarek – J. K. Rowling, która stworzyła świat młodego czarodzieja i wciągnęła w tę wizję miliony czytelników na całym świecie.

Mija dokładnie 25 lat od jedenastych urodzin Harrego Pottera, kiedy to jakoby miał się dowiedzieć prawdy o swoim pochodzeniu. Mija też parę ładnych lat, odkąd nocami ustawiały się kolejki pod księgarniami, by jak najszybciej kupić swój egzemplarz kolejnego tomu tej osławionej i zekranizowanej serii.

Ku pokrzepieniu serc fanów autorka nie chce się rozstawać z tak dochodowym uniwersum, choć pieniądze nie są dla niej tak ważne. Poza podstawowymi siedmioma tomami powieści napisała m.in. „Baśnie barda Beedle’a, Quidditch przez wieki” oraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, z których dochód całkowicie przeznaczony jest na pomoc dzieciom. Ostatnia z tych publikacji doczekała się ekranizacji – w polskich kinach swoją premierę będzie miała 18 listopada tego roku (tydzień po premierze światowej), a reżyseruje ją, tak jak 4 ostatnie filmy z cyklu „Harry Potter”, David Yates we współpracy z J. K. Rowling jako scenarzystką. Zapowiada się świetny film, sięgający wysoko ustawionej przez fanów poprzeczki.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony