Jestes tutaj: Home » FILM » „Agent i pół”

„Agent i pół”

(fot. materiały prasowe)Dwayne Johnson wciela się w chłopaka prześladowanego w szkole, który dzięki pracy nad sobą zdobywa świetną figurę i niezwykły zawód. Po 20 latach kontaktuje się z Calvinem, gwiazdą swojego rocznika – jedynym który był mu przychylny.

Życie szkolnego kozła ofiarnego jest straszne i może potwierdzić to wiele dzieciaków, które doświadczyły takiej sytuacji. Grunt w tym, by mieć siłę do pokonywania przeciwności losu i dążyć do swoich celów, nie oglądając się na innych. Tak właśnie postąpił Bob, a udało mu się to dzięki życzliwości, którą okazał mu „Złoty Jet” Calvin. Ścigany przez CIA ponownie potrzebuje pomocy byłej szkolnej gwiazdy, obecnie księgowego.

Film utrzymany w tonie „komedii akcji”. Ci, którzy go robili, a widać, że pracowali nad nim wszyscy członkowie ekipy, dali mu humor bez zażenowania. Świetna manipulacja kadrowaniem obrazu dodała wiele elementów zaskoczenia, a przecież zabieg jest dziecinnie prosty. Różnica wzrostu między Dwaynem Johnsonem i Kevinem Hartem dodaje komizmu i pozwala niskim ludziom, jak ja, przyjrzeć się takiemu kontrastowi z punktu widzenia osoby trzeciej. Dodatkowo myśli zawarte w ogólnym przekazie filmu motywują do zmian w życiu, walki z własnymi słabościami i nie wyrzekania się siebie, swojej oryginalności, mimo opinii innych. Wisienką na torcie jest aktorka pojawiająca się dopiero w ostatnich minutach – nie zdradzę nazwiska, to niespodzianka, nawet na filmweb.pl nie ma jej wymienionej w obsadzie. Zapewniam jednak, że warto czekać na scenę z jej udziałem.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony