Jestes tutaj: Home » FILM » Wytwórnia przeprasza Polaków

Wytwórnia przeprasza Polaków

(fot. materiały prasowe)Dziesięć dni temu odbyła się premiera trailera filmu „Imperium”, opowiadającego o neonazistach we współczesnym świecie. Znalazły się tam przebitki z polskiego Marszu Niepodległości w negatywnym kontekście.

Szum medialny, jaki podniósł się w Internecie, doprowadził do oficjalnych przeprosin ze strony firmy dystrybucyjnej Lionsgate. W sprawie tej interweniowało między innymi MSZ. Wytwórnia zapewniła, że zarówno ze zwiastuna, jak i z filmu zostaną wycięte obrazy, które mogłyby kojarzyć Polskę z neonazizmem.

Można zastanawiać się, czy nie wprowadzono tak kontrowersyjnych elementów z zamiarem zyskania darmowego rozgłosu. Jeśli tak – plan się powiódł. Pytanie tylko, czy taka „reklama” była konieczna. Niestety, trzeba by porównać zysk z filmu w dwóch alternatywnych rzeczywistościach – obecnej i tej, gdzie polskie symbole nie zostały wykorzystane. Na razie widz albo wybierze się na seans i sprawdzi, czy Lionsgate dotrzyma słowa, albo zbojkotuje film i nie obejrzy go nawet w Internecie. Wybór należy do każdego z osobna.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony