Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Japoński fenomen w Polsce…?

Japoński fenomen w Polsce…?

(fot. materiały prasowe)Wydawało się to niemożliwe, gdyż popularność Nintendo w Polsce jest… mówiąc delikatnie, znikoma. Konsola Wii U, wprowadzona na rynek w 2012 roku, sprzedała się u nas w ilości około 350 sztuk. Mimo to już 22 października na warszawskim Torwarze będziemy mogli usłyszeć spektakularny koncert „The Legend of Zelda: Symphony of the Goddesses”, który odbędzie się w ramach cyklu w Północnej Ameryce i Europie.

Sprawdziwszy ilość wolnych miejsc można się w istocie zaszokować. Pustki na sali zdają się ukazywać, jak słabą promocję miał w naszym kraju światowy gigant w świecie gier. Jest to w istocie dość specyficzny gatunek, szczególnie dla Polaków, wśród których niewielu charakteryzuje się ekscentryzmem w wyborze tworów kultury. A szkoda, gdyż jest to największe i cieszące się ogromnym zainteresowaniem wydarzenie z muzyką symfoniczną do gier.

Całość wydarzenia zatwierdzona jest przez kompozytora licencji Koji Kondo, który sprawował pieczę nad udźwiękowieniem wszystkich części „Zeldy”, w tym najpopularniejszej i uznanej za najbardziej grywalną „Ocarina Of Time”, wydanej w 1998 roku na osławioną konsolę Nintendo 64. Co prawda „osławioną” jest w naszym kraju może zbyt dużym słowem. Zdaje się, że miłość do owej marki wiąże się z pewną nostalgią, o którą trudno w Polsce ze względu na trudną dostępność produktów wydawanych przez przedsiębiorstwo. Pozostaje nam życzyć fanom, by koncert z powodu niskiego zainteresowania nie został odwołany, co byłoby naprawdę sporą stratą, również ze względu na jego prestiż.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony