Jestes tutaj: Home » FILM » Kolejny sequel kasowym hitem

Kolejny sequel kasowym hitem

(fot. materiały prasowe)Obok „Parku Jurajskiego” i nadchodzących „Pogromców Duchów” pojawiła się kolejna kontynuacja hitu sprzed dekad. Oczywiście natychmiast podbiła światowe rankingi boxoffice. „Dzień Niepodległości” uderzył więc w nostalgiczne dusze widzów i otworzył ich portfele na opowiedzianą na nowo historię.

Jeżeli mówimy o obrazie wyreżyserowanym przez Rolanda Emmericha, spodziewajmy się katastrofy. Znaczy się, filmu katastroficznego. Tymże jest Dzień Niepodległości: Odrodzenie. Amerykanie będą mogli więc po raz kolejny przekonać się, że na inwazję kosmitów narażone są wyłącznie duże miasta w ich kraju, a całości akcji ratunkowej przewodzić może tylko jeden, niesamowity Jeff Goldblum. W nowej wersji nie zobaczymy niestety czarującego Willa Smitha. Goldblumowi partnerować będzie tym razem młody Liam Hemsworth.

W zaledwie tydzień, przy budżecie 165 mln $ film na całym świecie zarobił 143,093,317 $, co zapewniło mu pierwsze miejsce wśród najchętniej oglądanych pozycji w 40 krajach świata. Pozostaje nam tylko czekać na wynik, który osiągnie po zniknięciu z kinowych repertuarów. Czy powtórzy sukces zeszłorocznego Jurassic World, z szokująco gargantuicznym wynikiem 1,6 mld (!) dolarów?

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony