Jestes tutaj: Home » slider » Polska- Niemcy 0:0. Awans do 1/8 Euro 2016 na wyciągnięcie ręki

Polska- Niemcy 0:0. Awans do 1/8 Euro 2016 na wyciągnięcie ręki

(fot. www.uefa.com)Polska reprezentacja pod batutą Adama Nawałki zremisowała w swoim drugim spotkaniu na Mistrzostwach Europy we Francji 0:0. Wynik, który przed meczem bralibyśmy w ciemno, po 90 minutach u większości kibiców pozostawił niedosyt. Cztery punkty po dwóch seriach to dorobek, który praktycznie zapewnia nam awans do fazy pucharowej mistrzostw. Zapraszamy na przegląd naszej prasy po tym spotkaniu.

„Awans prawie pewny!”, „Waleczni”, „Teraz Ukraina!”, „O włos od zwycięstwa” – tytuły piątkowych wydań polskich dzienników nie pozostawiają wątpliwości. Reprezentacja Polski była bardzo bliska pokonania mistrzów świata na Euro 2016.

„Zespół Adama Nawałki jest już jedną nogą w 1/8 finału. Wystarczy, że teraz nie przegra z Ukrainą. Teoretycznie możemy wyjść z grupy nawet w przypadku porażki w ostatnim meczu z zespołem Mychajły Fomenki. Przy założeniu, że Niemcy co najmniej zremisują z Irlandią Płn. A jeśli wygramy, lub zremisujemy z Ukrainą nie będziemy musieli oglądać się na nikogo”- czytamy w „Polska the Times”.

W euforycznym nastroju są dziennikarze „Faktu”, którzy emocjonalnie krzyczą na swojej okładce, że celem naszej reprezentacji jest finał.”Brawo reprezentacja Polski. Biało-czerwoni nie przestraszyli się Niemców i zremisowali z nimi w Paryżu 0:0. W pierwszej połowie zespół Adama Nawałki bardzo inteligentnie się bronił, a w drugiej zaatakował rywala. Polacy stworzyli trzy świetne sytuacje bramkowe. Remis z mistrzami świata to i tak fantastyczny wynik. Jesteśmy już jedną nogą w 1/8 finału mistrzostw Europy!” .

„Przegląd Sportowy”- największy dziennik sportowy w naszym kraju poświęca wczorajszemu spotkaniu aż 16 stron i docenia ogromna ambicję, walkę oraz zdyscyplinowanie naszych piłkarzy.

„Takie mecze są po to, żeby pisać historię. Tym razem nie zapełnimy dziesiątek stron w księdze wielkich meczów polskiej piłki, ale przy wspomnieniu spotkania ze Stade de France na marginesie koniecznie trzeba umieścić trzy słowa: heroizm, poświęcenie i wiara. Dzięki tym cechom Polacy przeciwstawili się Niemcom.”

Z kolei „Super Ekspres” żałuje niewykorzystanych sytuacji przez Arkadiusza Milika ciesząc się jednocześnie z dorobku Polaków po dwóch rozegranych spotkaniach: „Niemcy – Polska 0:0 w meczu grupy C Euro 2016. Przed rozpoczęciem spotkania wzięlibyśmy taki wynik z pocałowaniem ręki, ale po ostatnim gwizdku można mieć mieszane uczucia. Mistrzowie świata zgodnie z przewidywaniami prowadzili grę, lecz to Biało-Czerwoni mieli lepsze szanse. Dwie, wybitne okazje zmarnował Arkadiusz Milik! Jednak trzeba się cieszyć. Mamy cztery punkty i praktycznie pewny awans!”

„Wielki mecz” to tytuł piątkowej „Gazety Wyborczej”. Dziennikarze podkreślają znakomitą postawę polskiej defensywy a w szczególności Michała Pazdana: „Niewiele celnych strzałów, ani jednego gola, ale to był niesamowity mecz. Polacy zremisowali z mistrzami świata i są bardzo blisko awansu do 1/8 finału mistrzostw Europy. Kapitalny mecz rozegrał na środku obrony Michał Pazdan.”

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony