Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Nowa płyta Dubska „Ulicami”

Nowa płyta Dubska „Ulicami”

(fot. materiały prasowe)Dubska to jeden z najbardziej barwnych polskich zespołów reggae. 13 maja do sklepów trafi ich nowy album zatytułowany „Ulicami”. Muzycy zaprosili do współpracy Aleksandra „Mothashippa” Molaka, jednego z najzdolniejszych producentów młodego pokolenia, znanego ze współpracy z Pablopavo, Mariką, czy zespołem Mama Selita.

Dymitr, wokalista zespołu, jest też bardem , który od lat spaceruje z gitarą akustyczną po ulicach różnych miast. Nowe piosenki inspirowane są życiem napotkanych tam osób i własnymi doświadczeniami. Po spotkaniu z Aleksandrem „Mothashippem” te historie zamieniły się w nowoczesną produkcję, a zespół Dubska otworzył się nowe muzyczne przestrzenie.

„Ulicami” to album zatopiony w kulturze miejskiej. Słychać tutaj już nie tylko wyraźną inspirację muzyką reggae, ale również hip-hopem, soulem i muzyką klubową. Brzmienia akustyczne przenikają się z syntetycznymi, a chwytliwe, popowe melodie z uliczną zadziornością.

Zespół Dubska ma na koncie kilka płyt i wiele przebojów, które chętnie są grane przez stacje radiowe. Największy sukces odniósł utwór „Avokado”, który przez kilka miesięcy znajdował się na Liście Przebojów Trojki oraz został zamieszczony na dwóch składankach wydanych z okazji 30-lecia LP3. Sporą popularność zdobyły też „Mama”, „Johny” i „Loko-Loko”. Piosenki Dubska trafiają do bardzo różnych grup wiekowych, czego dowodem jest choćby fakt, że trafiały na playlisty radiowej Jedynki, Trójki, Czwórki, stacji lokalnych oraz rozgłośni studenckich i internetowych.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony