Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Tymon & The Transistors w klubie 9stóp w Poznaniu

Tymon & The Transistors w klubie 9stóp w Poznaniu

(fot. materiały prasowe)Zespół Tymon & The Transistors został powołany do istnienia w 2002 roku podczas festiwalu Przystanek Olecko. Pierwszą płytą grupy był kultowy soundtrack do „Wesela”, świetnie przyjętego debiutu kinematograficznego Wojtka Smarzowskiego.

W roku 2007 Tranzystory nagrały kolejny album pt. „Don’t Panic! We’re From Poland”. Rok później rozpoczęły się zdjęcia do opus magnum grupy –mockumentary/musicalu o wdzięcznym tytule „Polskie Gówno”, nad którym prace trwały siedem długich lat (ogólnopolska premiera luty 2015).

W roku 2009 kwartet wraz ze specjalnymi gośćmi (Leszek Możdżer, Grzegorz Halama), nagrał płytę pt. „Bigos Heart”, która rok później otrzymała Fryderyka w kategorii Płyta Alternatywna. W 2013 ukazała się koncertowa płyta Tymona i Tranzystorów pt. „Skaczemy Jak Pacynki – live”, wydana nakładem firmy Universal Music.

Między kwietniem i sierpniem 2014 roku Tranzystory rozpoczęły pracę nad albumem, który jest podsumowaniem 10 lat istnienia grupy. Na krążku zatytułowanym prosto i dobitnie „Rock’n’Roll” znalazło się 12 ulubionych coverów, wykonywanych przez kwartet i nie tylko.

Zespół „Tymon & The Tranistors”, w składzie:
Tymon Tymański – głos, gitara
Marcin Gałązka – głos, gitara
Arkadiusz Kraśniewski – głos, bas
Roman Ślefarski – perkusja – perkusja, głos
Michał Ciesielski – Sax
Szymon Burnos – Keys
Dawid Lipka – Tr.

11 maja 2016 r. klub 9stóp w Poznaniu
Rozpoczęcie wpuszczania od godz. 19:00
Start koncertu: godz. 20:00

Bilety:
30 zł do 10.05
40 zł w dniu koncertu

Dostępne w Klubie i na stronie biletomat.pl

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony