Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Beyonce powraca

Beyonce powraca

(fot. materiały prasowe)Najpopularniejsza wokalistka świata po serii enigmatycznych zapowiedzi w miniony weekend wydała wreszcie nową, długo oczekiwaną płytę studyjną „Lemonade”!

Szósty krążek studyjny artystki, podobnie jak poprzednia płyta „Beyonce”, określany jest jako „album wizualny” –  12  nagraniom studyjnym towarzyszy ponad godzinny film scalający nową muzykę w jedną audio-wizualną całość (dodatkowo przeplataną poezją młodej poetki Warsan Shire). Koncepcja „Lemonade” odnosi się do wewnętrznej podróży kobiety celem samopoznania i samouzdrowienia.

Od strony muzycznej jest to cały kalejdoskop rozmaitych, nowoczesnych brzmień (od r&b, przez rocka, popowe ballady a kończąc nawet na klimatach country) i elektryzujących muzycznych kolaboracji – obok jednego z najsłynniejszych damskich wokali na świecie usłyszymy tu także Jacka White’a, The Weeknd, Kendricka Lamara i Jamesa Blake’a. Piosenki na „Lemonade” wyprodukowali m.in. Diplo, Hit-Boy, boots i Mike Will Made It, a wśród użytych sampli na płycie wprawni słuchacze odnajdą twórczość m.in. Led Zeppelin, Yeah Yeah Yeahs, Outkast, Animal Collective a także… tweet wokalisty Vampire Weekend (w piosence „Hold Up” wykorzystano napisany 5 lat temu przez Ezrę Koeniga tweet „Hold up… they don’t love you like I love you”). Z płyty udostępniono już wcześniej kawałek „Formation”)

Album dostępny jest w serwisie Tidal oraz do pobrania na iTunes (TUTAJ), gdzie aż w 61 krajach (także w Polsce) zadebiutował na 1 miejscu sprzedaży! Wszystkich, którzy pragną posiadać go w formie fizycznej ucieszy także wiadomość, że „Lemonade” na CD+DVD pojawi się w tradycyjnej sprzedaży 6 maja. Wydawnictwo można zamawiać już w przedsprzedaży na Empik.com .

Tracklista:
CD:
1. Pray You Catch Me
2. Hold Up
3. Don’t Hurt Yourself  (feat. Jack White)
4. Sorry
5. 6 Inch (feat. The Weeknd)
6. Daddy Lessons
7. Love Drought
8. Sandcastles
9. Forward (feat. James Blake)
10. Freedom (feat. Kendrick Lamar)
11. All Night
12. Formation
DVD:
1. Lemonade Film

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony