Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » „Zostańmy przyjaciółmi”, czyli jak kobiety kastrują mężczyzn

„Zostańmy przyjaciółmi”, czyli jak kobiety kastrują mężczyzn

(fot. pixabay.com)Zdania na temat istnienia przyjaźni damsko-męskiej są podzielone. Niektórzy uważają, że nie jest ona możliwa, że względu na to, że któraś ze stron może poczuć coś więcej. Jednak, jak pokazują statystyki dobry związek zaczyna się właśnie od przyjaźni.

Dlaczego, więc większość kobiet zbywa adoratorów jednym zdaniem „zostańmy przyjaciółmi”? Według mężczyzn jest to rodzaj kastracji, a nawet coś gorszego. Jednak kobiety postrzegają to inaczej. Uważają, że nie warto się z niczym śpieszyć i że jeśli mężczyzna naprawdę kocha to zrozumie. Każdy dobry i trwały związek zaczyna się od przyjaźni, poznania się i sprawdzenia czy dwoje ludzi do siebie pasuje.

Patrząc na to z boku taka strategia jest bardzo korzystna i zmniejsza ryzyko kłótni i rozstań w przyszłości, ale czy naprawdę jest to najlepsze rozwiązanie? Często kobiety po jakimś czasie żałują swoich decyzji, zaczynają rozumieć, że przyjaciel jest dla nich kimś więcej, ale wtedy jest już za późno. Zdarzają się sytuacje, gdy mężczyzna cierpliwie czeka na ukochaną, ale nie zawsze tak jest. Wtedy pojawiają się wyrzuty sumienia, smutek, tęsknota i koniec przyjaźni.

Jak więc najlepiej wybrnąć z takiej sytuacji? „Kastrować” mężczyznę, czy zaryzykować przyjaźń i dać ponieść się emocjom. Każdy człowiek podchodzi do tego indywidualnie, sam musi określić czy ta relacja ma szansę przetrwać. Często jednak warto pozostać na stopie przyjacielskiej, bo jak to się mówi „przyjaźń nigdy się nie kończy”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony