Jestes tutaj: Home » FILM » Boczarska zagra Michalinę Wisłocką

Boczarska zagra Michalinę Wisłocką

(fot. gazeta.pl)Powstanie film o słynnej seksuolożce Michalinie Wisłockiej „Sztuka kochania”. Główną rolę zagra Magdalena Boczarska.

„Sztuka kochania” to historia życia sławnej seksuolożki Michaliny Wisłockiej, autorki książki o tym samym tytule. Za reżyserię odpowiadać będzie Maria Sadowska, autorka filmu „Dzień kobiet”. Producentem obrazu ma być Piotr Woźniak-Starak i Krzysztof Terej. Scenariusz napisze Krzysztof Rak, scenarzysta „Bogów”, a za kamerą stanie Michał Sobociński. Wybór aktorki do roli Michaliny Wisłockiej nie był łatwy. Ostatecznie w rolę sławnej seksuolożki wcieli się Magdalena Boczarska, znana z roli w filmie „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego. Akcja filmu „Sztuka kochania” ma obejmować wydarzenia rozgrywające się od lat 40. do połowy lat 70.

Michalina Wisłocka przyszła na świat w 1921 roku, zmarła w 2005. Była założycielką Towarzystwa Świadomego Macierzyństwa, już w latach 50. prowadziła wykłady o antykoncepcji. Jej podręcznik „Sztuka kochania” to pierwsza tego typu książka o seksuologii, jaka ukazała się w Polsce.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony