Jestes tutaj: Home » slider » Mistrzostwa Świata w snookerze

Mistrzostwa Świata w snookerze

(fot. www.thechildrensmediaconference.com)W legendarnym Crucible Theatre w Sheffield rozpoczęła się najbardziej prestiżowa i dochodowa impreza w snookerze. 32 najlepszych zawodników w rankingu, przez najbliższe dwa tygodnie będzie walczyć o tytuł najlepszego gracza globu i czek na 330 tysięcy funtów.

W pierwszej rundzie z turnieju odpadł obrońca tytułu z zeszłego roku Stuart Bingham, który po dramatycznym spotkaniu uległ 9:10 Alisterowi Carterowi.

Świątynia snookera gości najlepszych zawodników nieprzerwanie od 1977 roku. Tegoroczne mistrzostwa zapowiadają się ze wszech miar emocjonująco i konia z rzędem temu kto potrafi wytypować ostateczny skład finału. W gronie uczestników rywalizacji nie zabraknie największych gwiazd światowego formatu i byłych triumfatorów imprezy jak choćby Ronniego O’Sullivana, Johna Higginsa, Marka Williamsa, Shauna Murphiego, Neila Robertsona, Grahama Dotta czy Marka Selbiego. Oprócz wymienionych apetyt na pierwszy mistrzowski skalp ma na pewno Judd Trump, Mark Allen czy też Chińczyk Ding Junghui.

Już na początku z imprezą pożegnał się obrońca tytułu z zeszłego roku Stuart Bingham. Tym samym kolejny raz zadziałała „klątwa Crucible” w myśl której żaden z nowych czempionów globu nie zdołał obronić swojego pierwszego mistrzowskiego tytułu. Wcześniej podobna sztuka nie udała się największym legendom tego sportu na czele ze Steve’em Davisem, Stephenem Hendrym, Markiem Williamsem, Johnem Higginsem i Ronnie’em O’Sullivanem.

Mistrzostwa świata rządzą się swoimi prawami i unikalnym formatem rozgrywek. Mecze pierwszej rundy odbywać się będą do dziesięciu wygranych frejmów. W drugiej części rywalizacji oraz w spotkaniach ćwierćfinałowych, do zwycięstwa potrzebne będzie 13 wygranych partii. Półfinały (na tym etapie na deskach legendarnego teatru pozostanie już tylko jeden stół) rozgrywane będą w formacie „best of 33”, a w finale najlepszy okaże się zawodnik, który jako pierwszy zgromadzi na swoim koncie osiemnaście frejmów. W związku z dużą ilością partii, które trzeba rozstrzygnąć na swoja korzyść by wygrać mecz, pojedynki dzielone są na sesje (w początkowej fazie dwie, w finale aż cztery). Pula nagród całych zawodów, której sponsorem jest firma bukmacherska Betfred to aż 1,5 miliona funtów. Na kibiców snookera, których w naszym kraju jest z roku na rok co raz więcej czeka prawdziwa snookerowa uczta, gdyż na obu antenach Eurosportu widzowie będą mieli okazję zobaczyć około 135 godzin bezpośrednich transmisji z Sheffield. Faworytem redakcji do końcowego triumfu jest Judd Trump.

Pary pierwszej rundy MŚ 2016
Stuart Bingham – Allister Carter 9:10
Marco Fu – Peter Ebdon 10:2
Stephen Maguire – Alan McManus 7:10
Shaun Murphy – Anthony McGill 8:10
Judd Trump – Liang Wenbo
Michael White – Sam Baird
Joe Perry – Kyren Wilson
Neil Robertson – Michael Holt
John Higgins – Ryan Day
Ricky Walden – Robbie Williams
Martin Gould – Ding Junhui
Mark Selby – Robert Milkins
Ronnie O’Sullivan – David Gilbert
Barry Hawkins – Zhang Anda
Mark Williams – Graeme Dott
Mark Allen – Mitchell Mann

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony