Jestes tutaj: Home » FILM » „Wszystko się może przytrafić” najlepszym dokumentem stulecia

„Wszystko się może przytrafić” najlepszym dokumentem stulecia

(fot. materiały prasowe)Ogłoszono wyniki plebiscytu internatów na Najlepszy Polski Film Dokumentalny Stulecia. Został nim film Marcela Łozińskiego „Wszystko się może przytrafić”.

Od 18 marca do 5 kwietnia można było głosować na najlepszy polski film dokumentalny stulecia. Eksperci wyselekcjonowali dziesięć tytułów, które można było obejrzeć, a następnie ocenić, który spośród filmów zasługuje na miano najlepszego dokumentu stulecia. 6 kwietnia w Kinie Kultura ogłoszono wyniki plebiscytu. Decyzją internautów nagroda trafiła do Marcela Łozińskiego, reżysera filmu „Wszystko się może przytrafić”. Prócz zwycięskiego obrazu do ścisłej dziesiątki nominowanych filmów trafiły obrazy: „Powódź”, „Muzykanci”, „Rodzina człowiecza”, „Elementarz”, „Siedem kobiet w różnym wieku”, „Gadające głowy”, „Kilka opowieści o człowieku”, „Usłyszcie mój krzyk”, „Takiego pięknego syna urodziłam”.

Laureat nagrody, Marcel Łoziński jest jednym z najbardziej cenionych polskich dokumentalistów. Ukończył wydział reżyserii łódzkiej szkoły filmowej. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, za swój film „89 mm od Europy” otrzymał nominację do Oscara. W tym roku został uhonorowany Nagrodą Smoka Smoków za całokształt twórczości na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony