Jestes tutaj: Home » FILM » Powstał film o muzyku Mikołaju Trzasce

Powstał film o muzyku Mikołaju Trzasce

(fot. materiały prasowe)Szymon Uliasz i Magdalena Gubała nakręcili film o Mikołaju Trzasce. Obraz będzie pokazany w ramach 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

„Ucho wewnętrzne” to historia życia Mikołaja Trzaski, współtwórcy legendarnego zespołu Miłość i niedoszłego artysty malarza. Obraz opowiada o spotkaniach różnych muzyków i osobowości ze świata artystów. Główny bohater podejmuje odważną decyzję o porzuceniu studiów malarskich i oddaniu się swojej pasji –muzyce. Film prezentuje drogę jaką musiał przejść Mikołaj Trzaska, problemach i trudnościach jakie musiał pokonywać w związku z obraną drogą.

Talent muzyczny Mikołaja Trzaski został zauważony także przez filmowców. Trzaska skomponował muzykę do filmów Wojciecha Smarzowskiego, m.in.: „Dom zły”, „Róża”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”. Przygotowuje także ścieżkę dźwiękową do najnowszego dzieła Smarzowskiego „Wołyń”.

„Ucho wewnętrzne” to jedyny polski film, który zostanie zaprezentowany w konkursie dokumentów muzycznych DocFilmMusic podczas 56. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony