Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » „Kochać to także umieć się roz­stać..”

„Kochać to także umieć się roz­stać..”

(fot. materiały prasowe)Miłość to jedno z najpiękniejszych uczuć w życiu człowieka. Już w pierwszych chwilach życia zostajemy obdarzeni bezwarunkowym uczuciem ze strony rodziców, a z czasem zaczynamy szukać tej jedynej i prawdziwej na całe życie. Podobno każdy ma gdzieś swoją drugą połówkę, ale co w przypadku, gdy nasze szczęście mija?

Początkom związków zawsze towarzyszy euforia, motylki w brzuchu, radość z dnia codziennego. Moglibyśmy nie rozstawać się z ukochaną osobą nawet na krok. Często zatracamy się w tej miłości, twierdzimy, że znaleźliśmy już swój ideał, który jest dla nas całym światem. Jednak co w przypadku, gdy rutyna zabija uczucie? Kiedy pojawiają się problemy, nieporozumienia, a obecność drugiej osoby zaczyna nas coraz bardziej irytować?

W pewnym momencie dochodzi do rozstania. Zawala nam się świat, nie widzimy sensu by dalej ciągnąć swoje życie. Na siłę próbujemy naprawić to co dawało nam tyle szczęścia. Jak to mówią „kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa”, Pewnie dlatego to płeć piękna zawsze bardziej przeżywa rozstanie, pojawiają się wyrzuty sumienia, histeryczny płacz, a w najgorszych przypadkach myśli samobójcze. Mężczyznom łatwiej wszystko przychodzi, oni nie przywiązują zbyt dużej wagi do wspomnień i wspólnie spędzonego czasu. W 99% to kobieta walczy o związek, który właśnie przeżywa kryzys. Jest w stanie zrobić dosłownie wszystko, żeby tylko zatrzymać przy sobie ukochanego mężczyznę, Często nie potrafiąc sobie poradzić z tęsknotą wpadają w obłęd.

Według  Vincent van Gogha „Kochać to także umieć się rozstać. Umieć pozwolić komuś odejść, nawet jeśli darzy się go wielkim uczuciem. Miłość jest zaprzeczeniem egoizmu, zaborczości, jest skierowaniem się ku drugiej osobie, jest pragnieniem przede wszystkim jej szczęścia, czasem wbrew własnemu.”

Jednak czy tak jest naprawdę? Skoro kochamy kogoś do szaleństwa to chyba normalne, że za wszelką chcemy go przy sobie zatrzymać. Trzeba tylko zachować w tym umiar. Nikogo siłą nie zmusimy do miłości. Czasami po prostu warto wszystko przemyśleć, dać sobie czas i postarać się żyć od nowa.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony