Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Kwietniowe nowości muzyczne

Kwietniowe nowości muzyczne

(fot. materiały prasowe)Znudziło ci się słuchanie w kółko tych samych płyt? Jesteś ciekaw czy artysta którego lubisz nie planuje kolejnego albumu? A może chciałbyś w końcu lepiej poznać muzykę z jakiegoś konkretnego gatunku? Na naszej liście znajdziecie nowe wydawnictwa które pojawią się w sklepach w tym miesiącu.

Kwiecień rozpoczął się z nie lada rozmachem – pierwszy dzień miesiąca przypadał w piątek, który jest najpopularniejszym dniem tygodnia w którym większość artystów wydaje swoje płyty. Patrząc na primaaprilisowe premiery w oczy rzucają się przede wszystkim trzy pozycje: Yeasayer, amerykańska grupa specjalizująca się w experymentalnym rocku, ze swoim nowym albumem „Amen & Goodbye”, który już w tej chwili zyskał uznanie krytyków mówiących o „ich najbardziej złożonej i ciekawej płycie, nie tylko pod względem muzycznym, ale i historii za muzyką się kryjącej”. Warto również przesłuchać trzeciego albumu niemieckiej formacji Moderat zatytułowanego „III”, do którego będziemy tańczyć na niejednej imprezie w tym roku. Swoją drugą płytę wydało również brytyjskie The Last Shadow Puppets, i jest to zdecydowanie wielkie wydarzenie dla fanów zespołu którzy na ich nową muzykę czekali prawie osiem lat.

W nadchodzących wiosennych dniach warto również zwrócić uwagę na 8 kwietnia – kiedy swoje płyty wydadzą zajmujące się miksem elektroniki i popu zespoły M83 („Junk”) i Niki and The Dove („Everybody’s Hearts is Broken Now”). Fanów cięższych brzmień ucieszy zapewne informacja o zaplanowanej na ten sam dzień premierze nowego albumu Deftones, zatytułowanego „Gore”.

Kolejny tydzień, będzie tygodniem zdominowanym przez gwiazdę brytyjskiego alternatywnego rocka – PJ Harvey ze swoim „The Hope Six Demollition Project”. Nowy materiał przygotowany przez artystkę będzie można usłyszeć w Polsce na żywo, w trakcie jej koncertu na festiwalu Opener. W obliczu albumu tak wyczekiwanego nie można jednak zapomnieć o mniej znanych zespołach – również 16 kwietnia, swój drugi longplay, „Dreamland”, wydadzą Wild Belle – rodzeństwo z Chicago, których pierwszy singiel, „Keep You”, stał się alternatywnym hitem lata 2012.

Do końca kwietnia będziemy musieli poczekać na jedną z najbardziej oczekiwanych płyt miesiąca. Brian Eno, legenda muzyki eksperymentalnej, elektroniki i ambientu, człowiek który swoją pracą inspiruje największe zespoły, wyda swoją kolejną płytę. „The Ship” będzie albumem niezwykłym, bo złożonym tylko z dwóch, ponad dwudziestominutowych utworów, i pojawi się w sprzedaży 29 kwietnia.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony