Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Wszystko, za co kochamy Francję

Wszystko, za co kochamy Francję

(fot. materiały prasowe)Susan Herrmann Loomis „W mojej francuskiej kuchni. Opowieść o tradycji i miłości do francuskich posiłków”. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć  o francuskiej sztuce kulinarnej.

Miedziane rondle wiszą nad kuchnią, tymianek i rozmaryn zielenią się w ogrodzie… Susan mieszka przy rue Tatin (tak, za chwilę owionie was zapach słynnej tarty!) i o kuchni francuskiej wie wszystko. W tę uroczą opowieść o życiu na prowincji i sąsiadach – smakoszach wplotła aż 85 sprawdzonych przepisów.

Przed laty Susan ukończyła prestiżową École de Cuisine La Varenne, a po powrocie do Stanów Zjednoczonych podjęła pracę jako krytyk kulinarny. Francja jednak nie dała zapomnieć o sobie i dwadzieścia lat temu autorka wraz z rodziną wróciła nad Sekwanę, by ostatecznie zamieszkać w normandzkim miasteczku Louviers.

Mieszka i pracuje w wybudowanym w średniowieczu domu, który dawniej był klasztorem, a którego piwnice według lokalnej legendy miejskiej były częścią podziemnych korytarzy, którymi uciekali hugenoci. Pisze książki, prowadzi warsztaty kulinarne i szuka odpowiedzi na pytanie nurtujące miliony osób na całym świecie: Jak oni to robią? Skąd wynika pasja i niezwykły talent kulinarny Francuzów? I jak to się dzieje, że Francuzka po dniu pracy stawia na stole kilkudaniowy posiłek, przy czym nadal wygląda świetnie i nie narzeka na brak czasu dla siebie?

– „To uwodzicielskie połączenie przepisów, opowieści i porad, którymi Susan hojnie dzieli się z nami w swej pełnej słońca kuchni. Niewiele osób rozumie francuską kuchnię tak dobrze jak ona, i jeśli naprawdę chcecie dowiedzieć się, na czym polega uczciwe francuskie gotowanie – bez dużego wysiłku, a ze wspaniałymi efektami – znajdziecie w tej książce doskonały przewodnik po tym świecie.” – David Lebovitz

„W mojej francuskiej kuchni. Opowieść o tradycji i miłości do francuskich posiłków”
przeł. Anna Sak
Premiera: 18 maja

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony