Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Przegląd festiwalowy – Enea Spring Break

Przegląd festiwalowy – Enea Spring Break

(fot. materiały prasowe)Wielkimi krokami wkraczamy w sezon festiwali – jeśli jeszcze nie jesteście pewni którą imprezę wybrać w tym roku – oto pierwsza część naszego cotygodniowego festiwalowego poradnika. Zaczniemy od wydarzenia, które zainauguruje muzyczną gorączkę w naszym kraju – mowa oczywiście o poznańskim Enea Spring Break.

Jest to nie tylko chronologicznie pierwszy festiwal w naszym zestawieniu, ale również festiwal najmłodszy. Debiutancka edycja Spring Break odbyła się w 2014 roku i tak naprawdę nikt nie wiedział czego się po tym przedsięwzięciu spodziewać. Pierwszy line-up składał się wyłącznie z polskich artystów, i choć nie było pewności czy taka forma się przyjmie – bilety wyprzedały się i oczywistym stało się że Enea Spring Break na stałe wpisze się w kalendarium miasta. Pozytywny odbiór uczestników cieszy tym bardziej, że impreza ta to połączenie festiwalu i konferencji, podczas której swoje panele, wykłady i warsztaty prowadzą ludzie z branży i środowiska muzycznego. To też szansa dla młodych, rodzimych zespołów na wybicie się – bo w wydarzeniu biorą udział nie tylko muzycy i jej fani ale także producenci, wydawcy, krytycy i dziennikarze.

Poznańskie święto muzyki trwa trzy dni – od 21 do 23 kwietnia i w jego ramach będziemy mieli okazję uczestniczyć w około stu koncertach i panelach które odbywać się będą w Centrum Kultury Zamek oraz kilku poznańskich klubach, które jeszcze nie zostały przez organizatorów ogłoszone. A to wszystko w zawrotnej cenie 89 złotych za karnet na trzy dni.

Lista artystów których będziemy mogli usłyszeć na żywo prezentuje się następująco: Agi Brine, Bemine, Bibobit, Brodka, Brooks Was Here, Buslav, BVRS, Chaotic Pieces, Ciemnogrody, Daria Zawiałow, Diary Of Laura Palmer, Drewnofromlas, Dyzmatronik, Erith, Extra, Fertile Hump, Flirtini, Hoszpital, How Dare You Alexis, Infradźwięki, JAAA!, Jakub Kusior, K Bleax, Kroki, KVBA, Lanberry, Lilly Hates Roses, Lor, Malky, Marcelina, Miss Is Sleepy, Moriah Woods, Niemoc, Notopop, Pasts, Pepe., Protomartyr, Rafał Ptaszyński, Rita Pax, Sam & Bart, SOXSO, Spoken Love, Stara Rzeka, Stefski & Hutch, Taco Hemingway, Ted Nemeth, The Spouds, The Stubs, Yoachim, Zimowa

To wszystko sprawia że Spring Break jest świetną opcją dla ludzi głodnych powiewu świeżości na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma w sobie młodzieńczą energię i jak na tak przedsięwzięcie z tak niewielkim stażem jest naprawdę przemyślany i dobrze zorganizowany. Brzmi jak perfekcyjny początek festiwalowego sezonu w Polsce? Przekonajcie się sami!

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony