Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Ewa Abart „Lucky Days”

Ewa Abart „Lucky Days”

(fot. materiały prasowe)Od lat zatracona w świecie muzyki i filmu, także zawodowo – scenarzystka, producent filmowy. Zadebiutowała w 2008 roku albumem „Retrospekcja” we współpracy z Dominikiem Trębskim (Muzykoterapia, Zakopower).

Po latach wraca albumem zawieszonym pomiędzy electro pop, a chillout/downtempo. Zafascynowana alternatywną sceną berlińską, inspiracji szukała też we Francji i wśród londyńskich muzyków. O swojej muzyce sama mówi „pop noir”. Wszystkie teksty na płycie wyszły spod pióra Ewy.

Album powstał we współpracy z Tomkiem Ślesickim, utalentowanym operatorem filmowym, twórcą wielu teledysków, m.in. do piosenek Dawida Podsiadło, Sorry Boys, Bokka. Ewa mówi o Tomku – samorodny talent, nieoszlifowany diament. Bo choć nie kończył szkoły muzycznej potrafił wypracować  własny styl kompozycji, stworzył muzykę do trzech filmów krótkometrażowych i wszystkie utwory na płytę Ewy.

Płytę promuje singiel „Lucky Days” – Kompozycja z pozoru pogodna, słoneczna, optymistyczna, już po drugim przesłuchaniu zostawia jednak słuchacza w aurze nostalgii i lekkiej melancholii. Stylistycznie nawiązuje do lat 80-tych. To jedyna taka kompozycja na płycie. Płyta Abart to album, w którym wszystkie utwory stanowią osobne historie, posługują się innymi środkami wyrazu – zachowując jednak pewien ulotny wspólny mianownik.

Ewa Abart
„Lucky Days”
Premiera: 11.03.2016 r.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony