Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Miesiąc w koncertach – kwiecień 2016

Miesiąc w koncertach – kwiecień 2016

(fot. ocdn.eu)W nowym cyklu nasza redakcja będzie zapoznawać was z muzycznymi wydarzeniami, na które w zbliżającym się miesiącu warto będzie zwrócić uwagę. Wierzcie nam – będzie się działo!

Kwiecień rozpoczniemy od mocnego polskiego akcentu – swoją drugą płytą „Sea You Later”, duet The Dumplings podbił serca nie tylko fanów gatunku, ale i starszych, muzycznych wyjadaczy prezentując na krążku świeże, młodzieńcze podejście do elektropopu. The Dumplings zagrają w Polsce jeszcze dwa koncerty zanim udadzą się w zagraniczną trasę po Wyspach Brytyjskich, i jeśli nigdy jeszcze nie widzieliście ich w akcji – zdecydowanie powinniście skorzystać z okazji.

8 kwietnia w trasę koncertową udaje się kolejna nadzieja polskiej alternatywy – mieszkająca i nagrywająca za naszą zachodnią granicą Julia Marcell, której czwarty album „Proxy” pojawił się na sklepowych półkach na początku marca. Artystka, specjalizująca się w szeroko pojętym indie popie, na swojej najnowszej płycie sięgnęła po pomoc muzyków ze wspierającej ją podczas koncertów grupy, ale całość i tak opiera się na solidnym fundamencie jakim jest jej wokal. O czym tym razem śpiewa Marcell? Warto się przekonać na własne uszy w zaciszu jednego z wielu klubów w których zagości artystka.

Oprócz tych dwóch alternatywnych propozycji, w nadchodzącym miesiącu będziemy mogli usłyszeć na żywo również Artura Rojka – dobrze wszystkim znanego byłego wokalistę i frontmena Myslovitz. Muzyk co prawda koncertował jesienią zeszłego roku, jednak z bliżej nieznanych przyczyn postanowił przenieść cztery koncerty na kwiecień 2016.

Warto zwrócić uwagę również na zagraniczne zespoły, które będziemy gościć w zbliżającym się wiosennym okresie. Spośród całej listy wydarzeń postanowiłam wybrać trzy z tych (subiektywnie) najbardziej wartych uwagi.

Już w pierwszy poniedziałek kwietnia do Polski przyjedzie zespół Esben and The Witch – specjaliści od cięższych brzmień z pogranicza post-rocka i post-punka. Na koncercie w warszawskiej Hydrozagadce zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty – bardzo dobrze przyjętej przez krytyków „A New Nature”.

21 kwietnia, Poznań będzie gościł wywodzące się z Berlina trio Moderat. Podczas wyjątkowego, jedynego w Polsce koncertu będą promować swój najnowszy album zatytułowany „III”. Każdy z fanów solowych prac panów z Moderat pewnie już odlicza dni do koncertu, tych jeszcze nieprzekonanych powinny zachęcić oceny krytyków i entuzjazm słuchaczy, którzy są zgodni co do jednego – elektroniczne szaleństwo jakie serwuje Moderat porwie największych sceptyków.

Na zakończenie miesiąca warto pamiętać o dacie 28.04 – gdyż to właśnie w ten dzień, w środku tygodnia w Krakowskim klubie Forty Kleparz odbędzie się koncert jednego z najciekawszych raperów młodego pokolenia – szweda Jonatana Leandoera Håstada ukrywającego się pod pseudonimem Yung Lean. Możecie się spodziewać dużej dawki energii, chwytliwych kawałków i charyzmatycznego Håstada – mającej zaledwie 20 lat, wschodzącej gwiazdy rapu.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony