Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Cześć, co słychać” – nowa książka Magdaleny Witkiewicz

„Cześć, co słychać” – nowa książka Magdaleny Witkiewicz

(fot. materiały prasowe)Magdalena Witkiewicz jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych autorek literatury kobiecej. Jej książki sprzedały się w kilkuset tysiącach egzemplarzy. W swojej najnowszej powieści „Cześć, co słychać?” autorka przygotowuje się do przekroczenia przełomowej granicy 40-tego roku życia. To pełna dystansu, a zarazem wzruszająca opowieść o tym jak jedna pochopna decyzja może zdeterminować całe nasze życie.

„Jestem taka jak inne, to wiem na pewno. Matki, żony i kochanki. Kobiety w połowie życia. Mądrzejsze niż 20 lat temu, ale za to z bagażem doświadczeń. Pełne głęboko skrywanych tajemnic, o które nikt nas nie podejrzewa” – mówi w pierwszych zdaniach książki Zuzanna, bohaterka najnowszej książki Magdaleny Witkiewicz. Tak jak autorka – Zuzanna znajduje się właśnie u progu 40-tego roku życia. Prowadzi ustabilizowane życie, jest szczęśliwa w małżeństwie, zadowolona z pracy. Po niespodziewanym spotkaniu z przyjaciółkami z liceum odkrywa, że czegoś jej jednak brakuje. Pod wpływem impulsu pisze do swojej pierwszego ukochanego – „Cześć, co słychać?”. Niewinna wiadomość wywołuje lawinę zdarzeń, które będą nieodwracalne w skutkach.

Magdalena Witkiewicz znana jest z bestsellerowych na wskroś kobiecych i bliskich życiu powieści. Czytelniczki cenią ją za niezwykłe ciepło, dystans do siebie i poczucie humoru. Pisarka nie ucieka jednak od trudnych tematów. Tym razem rozprawia się z problemem samotności, zdrady i kryzysu w związku. Nie ocenia jednak swoich bohaterek, pozwala podejmować im kontrowersyjne decyzje, nie poucza. To dzięki niezwykłej empatii i sile życiowego optymizmu autorka zjednała sobie rzesze fanek w Polsce, a ostatnio także za granicą. Powieści „Zamek z piasku” i „Pierwsza na liście” ukazały się w Wietnamie, a „Opowieść niewiernej” została przetłumaczona na język litewski.

„W połowie życia ludzie są zdolni do najbardziej zaskakujących posunięć, czasem zupełnie nie pasujących do ich osobowości. Przełamują rutynę, wyłamują się z do tej pory uznawanych przez siebie zasad i norm. Również tych moralnych”. – czytamy na początku książki. „Cześć, co słychać?” to historia o dojrzałej kobiecie rozdartej między stabilizacją, a potrzebą przygody, tęsknotą za szaleństwem. Ma dużo do stracenia: kochającego męża, córki, dotychczasowe życie. Czy powstrzyma ją to przed romansem?

Magdalena Witkiewicz – pisarka, autorka bestsellerowych powieści m.in.: „Moralności pani Piontek”, „Opowieści niewiernej”, „Pierwszej na liście”. Miłośniczka literatury oraz dzieci. Jej pierwsza powieść, „Milaczek”, poprawiła humor dziesiątkom tysięcy kobiet.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony