Jestes tutaj: Home » slider » 3 kwietnia wiosenny „Spacerownik Teatralny” w Poznaniu

3 kwietnia wiosenny „Spacerownik Teatralny” w Poznaniu

(fot. materiały prasowe)3 kwietnia, podczas finału ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru”, w Poznaniu oraz siedmiu innych polskich miastach, odbędą się „Spacerowniki Teatralne”. Na twórcze spacerowanie po Polsce, tego samego dnia i o tej samej godzinie, już po raz drugi zaprasza Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Poprzednio uczestnicy „Spacerowników Teatralnych” żegnali jesień, teraz przywitają wiosnę.

„Spacerowniki Teatralne” zostały zainicjowane w ubiegłym roku i towarzyszyły obchodom 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce. Podobnie jak kilka innych jubileuszowych projektów doczekały się jednak nowej odsłony. Efekty kilkumiesięcznych prac będzie można poznać już 3 kwietnia, przy okazji finału ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru” (w tym roku bierze w niej udział ponad 150 instytucji kultury i niezależnych artystów z 60 miast). Tego dnia w ośmiu polskich miastach – Krakowie, Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Elblągu oraz Warszawie – odbędą się teatralne spacery oraz uruchomiona zostanie spacerownikowa aplikacja, która w przyszłości ułatwi samodzielne przechadzki posiadaczom smartfonów i tabletów.

Uczestnicy poznańskiego spaceru „Teatralne przestrzenie Poznania” przejdą ścieżkami architektury teatralnej miasta. Autorką i prowadzącą spacer jest Agata Wittchen-Berełkowska, która zaprosi uczestników do wycieczki po takich miejscach jak Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, Teatr Animacji, Teatr Polski w Poznaniu. Spacer rozpocznie się o godzinie 12.00 spod budynku Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Dąbrowskiego 5. Orientacyjny czas spaceru to około 2 h.

Wszystkie trasy, proponowane w ramach „Spacerownika Teatralnego”, mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej – a tym samym kulturalnej – historii miast. Przygotowane scenariusze są różnorodne, a spacery prowadzą nie tylko przeszkoleni miejscy przewodnicy, ale także historycy teatru i znani artyści.

Scenariusze „Spacerowników Teatralnych” znajdują się na poświęconej projektowi stronie internetowej spacerownikteatralny.pl. Dokładne plany tras są tam uzupełnione dodatkowymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi teatralnych twórców. Ważnym miejscem na stronie internetowej będzie wkrótce sekcja poświęcona autorskim trasom tematycznym, przygotowywanym przez artystów i historyków teatru.

Projekt poznańskiego „Spacerownika Teatralnego” realizowany jest przez Instytut Teatralny we współpracy z Teatrem Polskim w Poznaniu.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony