Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Festiwal NADA ogłasza kolejnych artystów

Festiwal NADA ogłasza kolejnych artystów

(fot. materiały prasowe)

Druga edycja festiwalu ma szansę ugruntować jego pozycję na polskiej scenie muzycznych eventów. Organizatorzy właśnie ujawnili line-up na najbliższe miesiące i trzeba przyznać że prezentuje się on imponująco.

Imponująco przede wszystkim dlatego, że niemal każdy miłośnik muzyki znajdzie w nim coś dla siebie – fani popu koniecznie powinni dać się porwać amerykańskiemu zespołowi Blackbird Blackbird, który zaprezentuje swoją ostatnią płytę, wydane w 2015 roku „Strawberry Light”. Koneserzy delikatniejszych, elektronicznych dżwięków pokochają Sun Glitters, a słuchacze ambientu na pewno już zacierają ręce na myśl o koncercie znanej i kochanej na całym świecie formacji Arms and Sleepers. Wśród ogłoszonych artystów znaleźli się również odnoszący sukcesy polscy muzycy – Król, We Draw A, JAAA! czy powracająca w tym roku z nową płytą, niszowa grupa Innercity Essemble.

Według formuły festiwalu przyjętej podczas debiutanckiego, 2015 roku, koncerty w toruńskim klubie NRD odbywać się będą co miesiąc. Zdaniem organizatorów NADA, taka formuła miała na celu stworzyć wydarzenie z którym mieszkańcy Torunia mogliby się utożsamiać oraz uczestniczyć nie tylko (jak w przypadku większości festiwali) raz w roku. O ile podczas pierwszej edycji, podwoje NRD gościły przede wszystkim rodzime projekty, o tyle w tym roku zauważyć już można większą różnorodność. Jeśli tegoroczna edycja NADA okaże się sukcesem, są duże szanse, że na stałe wpisze się w muzyczne kalendarium kraju i być może przetrze szlaki dla kolejnych tego typu przedsięwzięć w innych polskich miastach.

Line-up tegorocznej edycji festiwalu prezentuje się następująco:
31.03 – Król / We Draw A
17.04 – Arms And Sleepers
08.05 – Olo Walicki Kaszebe II
01.06 – Blackbird Blackbird
29.09 – JAAA!
20.10 – Sun Glitters
17.11 – Innercity Ensemble

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony