Jestes tutaj: Home » FILM » „Droga do mistrzostwa” czyli najnowszy film Bartosza Konopki w gwiazdorskiej obsadzie

„Droga do mistrzostwa” czyli najnowszy film Bartosza Konopki w gwiazdorskiej obsadzie

(fot. film.onet.pl)Nominowany do Oscara Bartosz Konopka wyreżyseruje obraz „Droga do mistrzostwa”. W filmie wystąpią takie osobistości jak Kora, Tomasz Stańko czy Janusz Gajos.

Pomysłodawcą obrazu „Droga do mistrzostwa” jest marka BMW. To dzięki ich inicjatywie na planie jednego filmu spotkali się: Kora, Tomasz Olbiński, Janusz Gajos i Tomasz Stańko. Konsultantem artystycznym filmu została Agnieszka Holland. W filmie pojawią się artyści z rożnych dziedzin sztuki – muzyki, filmu, sztuk wizualnych. W filmie artyści uchylą rąbka tajemnicy i opowiedzą o tym, co determinowało ich zawodowe wybory i doprowadziło ich do miejsca w którym są obecnie. Reżyser, Bartosz Konopka chce znaleźć odpowiedź na pytanie, na czym polega fenomen wielkich postaci polskiej kultury i które czynniki sprawiły, że osiągnęli oni sukces.

Inspiracją do stworzenia scenariusza do filmu, była koncepcja Josepha Campbella, słynnego intelektualisty, który przez wiele lat analizował mity i wyróżnił dla nich cechę wspólną – bohatera. Premiera filmu „Droga do mistrzostwa” odbędzie się 5 kwietnia. Film będzie można obejrzeć już 24 kwietnia w sieci kin Cinema City.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony