Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Testament Mamy”

„Testament Mamy”

(fot. materiały prasowe)„Testament Mamy” St John Grenne to powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. Już po pierwszym rozdziale chwyta za serce i wyciska łzy nawet u najtwardszego człowieka.

Książka ta opowiada o kobiecie, która zachorowała na raka. Świat zawalił jej się w wieku trzydziestu siedmiu lat. Podjęła natychmiastowe leczenie, poddała się zabiegowi usunięcia piersi, jednak nawet to nie powstrzymało dalszych przerzutów.

Pewnej nocy przerażona swoim stanem i tym, że może nie dożyć rana, postanowiła spisać listę rzeczy, które jej mąż ma zrobić, żeby wychować ich synów – czteroletniego Finna i sześcioletniego Reeda na dobrych ludzi. Instrukcję, czego ma nie robić, jakie pokłada nadzieję w swoich dzieciach, listę wspomnień ich wspólnych chwil, żeby chłopcy nie zapomnieli, jaka była ich mama. Skończyła ją pisać o czwartej nad ranem.

Książka ta jest szczerą opowieścią męża Kate, w formie dziennika. Dobrze napisana, wzruszająca, a także optymistyczna. Pokazuje, jak ważna jest rodzina w takich chwilach, jak radzić sobie z bólem i tęsknotą za ukochaną osobą. Jest motywacją dla tych wszystkich ludzi, którzy poddają się już na starcie w walce z chorobą. Jest warta polecenia, każdy powinien ją przeczytać i docenić to co ma.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony