Jestes tutaj: Home » slider » Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym

Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym

(fot. www.lo.siewierz.pl)Wałbrzych przez trzy dni był gospodarzem 84 Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Zmagania najlepszych polskich pingpongistek i pingpongistów przyniosły licznie zgromadzonej publiczności w pięknej i okazałej hali Aqua Zdrój mnóstwo emocji i niezapomnianych przeżyć. Mistrzami Polski w grze pojedynczej zostali Li Qian wśród kobiet oraz Tomasz Lewandowski u mężczyzn.

Pierwszy raz od wielu lat, turniej był znakomicie obsadzony, a na liście startowej nie brakowało żadnego znaczącego nazwiska w krajowym tenisie stołowym. O ile wśród kobiet realne szanse na końcowy triumf miały trzy zawodniczki, o tyle wśród panów kandydatów do złota było przynajmniej siedmiu. Tytułów z zeszłego roku bronili Katarzyna Grzybowska i Daniel Górak.

W pierwszym dniu imprezy największą niespodzianką w turnieju singlistów było odpadnięcie finalisty z zeszłego roku Konrada Kulpy. Z kolei w 1/8 finału z imprezą pożegnał się najwyżej sklasyfikowany Polak w światowym rankingu Wang Zeng Yi, który w siedmiu setach musiał uznać wyższość Filipa Szymańskiego. Co ciekawe Filip nie jest zrzeszony w żadnym polskim klubie, występuje za to w trzech zagranicznych ligach: szwedzkiej oraz pierwszej i drugiej angielskiej. Ostatecznie w najlepszej czwórce turnieju znaleźli się Tomasz Lewandowski, Patryk Chojnowski, Daniel Górak oraz Patryk Zatówka. W finale Lewandowski dla którego był to drugi w karierze mecz o złoto mistrzostw Polski, pokonał mistrza paraolimpijskiego Patryka Chojnowskiego 4:1. Zwycięzca to najstarszy w XXI wieku indywidualny mistrz Polski w tenisie stołowym.

Bez niespodzianek obyło się w turnieju kobiet. Do strefy medalowej awansowały cztery najwyżej rozstawione zawodniczki imprezy. W decydującym pojedynku naturalizowana Chinka Li Qian pokonała 4:0 Natalię Partykę. Tym samym naturalizowana Chinka śrubuje niesamowity rekord. To jej czwarty udział w mistrzostwach Polski i czwarte zwycięstwo. Taką efektywnością nie może się pochwalić żaden polski pingpongista w 84 letniej historii mistrzostw. Dla Patryki to 5 medal w singlu, ale cały czas musi czekać na ten z najcenniejszego kruszcu. Nasza trzykrotna mistrzyni paraolimpijska i dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, przegrany finał singla odbiła sobie w grze deblowej. Wraz z Katarzyną Grzybowską zdobyły złoto pokonując 3:0 Joannę Kędrowską i Aleksandrę Falarz. Finał był jednostronnym widowiskiem. Nasz eksportowy duet, jedna z najlepszych par deblowych w Europie, która w zawodach nie straciła nawet seta, nie dała większych szans nastolatkom, dla których sam udział w finale był największym sukcesem w karierze. Dla naszego złotego duetu to już czwarty tytuł w karierze.

W finale gry podwójnej mężczyzn faworyci Jakub Dyjas w parze z Danielem Górakiem pokonali Roberta Florasa i Daniela Bąka 3:1.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony