Jestes tutaj: Home » slider » Zmiana czasu z zimowego na letni

Zmiana czasu z zimowego na letni

(fot. Bulls)Zmiana czasu z zimowego na letni. Jak co roku przypada na ostatni weekend marca. Dzień stanie się dłuższy, jednak nie cieszy to osób, które uwielbiają spędzać czas w łóżku. Warto sprawdzić kilka razy budziki, żeby nie zaspać do pracy czy szkoły.

Już 27 marca 2016 r. nastąpi przestawienie zegarków z godziny 2 na 3 w nocy. Wiele osób źle znosi zmianę czasu, dlatego przyzwyczajenie się do tego potrwa kilka dni. Najczęstszym usprawiedliwieniem w tym tygodniu jest właśnie zmiana czasu. Czy jest ona potrzebna? Zdania są podzielone. Ci, którzy spędzają aktywnie dzień cieszą się z dodatkowej godziny szaleństw na świeżym powietrzu. Natomiast osoby, które uwielbiają długo spać ubolewają nad krótszą nocą.

Zmiana ta jest skutkiem zbliżającej się wiosny. Po równonocy wiosennej wydłuża się dzień, a noc staje się krótsza. Po co właściwie została ona wprowadzona? Od dawna toczą się o to spory. Jedni uważają, że w ten sposób zaoszczędzimy energię elektryczną wykorzystując więcej energii słonecznej, ale elektrycy twierdzą, że nie ma dużych efektów tego działania, a oszczędność szacuje się na jeden dzień w skali roku. Inni powołują się na znane osoby w historii, które już kilka wieków temu proponowały zmianę czasu. Która teoria jest prawdziwa? Do dzisiaj tego nie wiadomo, ale bez względu na to musimy się do niej przyzwyczaić.

Czas jest dla każdego człowieka bardzo ważny. Często ucieka nam między palcami, wszyscy zmagają się z jego szybkim upływaniem, dlatego też powinniśmy cieszyć się z dodatkowej godziny. To tylko 60 dodatkowych minut, ale ile może zmienić w naszym życiu, bo jak wiadomo „w życiu piękne są tylko chwile”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony