Jestes tutaj: Home » FILM » Jerzy Trela nagrodzony

Jerzy Trela nagrodzony

(fot. materiały prasowe)Wybitny polski aktor, Jerzy Trela otrzymał prestiżową Nagrodę im. Zygmunta Huebnera – tytuł „Człowieka roku Teatru 2016”.

W poniedziałek, 14 marca w Teatrze Powszechnym w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Nagród im. Zygmunta Huebnera. Laureatem trzeciej edycji został Jerzy Trela, jeden z najlepszych polskich aktorów filmowych i teatralnych. O tym kto zostanie laureatem nagrody decydują członkowie Rady Fundacji Teatru Myśli Obywatelskiej im. Zygmunta Hübnera, w skład której wchodzą m.in. Allan Starski, Krystyna Janda, Janusz Gajos i Jan Englert. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatralnej, pozostające w zgodzie z myślą i pracą samego Zygmunta Huebnera – aktora i pedagoga, zmarłego w 1989 roku.

Jerzy Trela urodził się w 1942 roku, od czasów studiów w krakowskiej PWST zawodowo związany głównie z Krakowem, gdzie współtworzył Teatr Stu. Występował m.in. w Starym Teatrze, Teatrze Rozmaitości im. Słowackiego w Krakowie oraz na deskach Teatru Narodowego w Warszawie.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony