Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Skorumpowani” – niesamowity thriller Jorge Zepeda Pattersona

„Skorumpowani” – niesamowity thriller Jorge Zepeda Pattersona

(fot. materiały prasowe)Ciudad de México. W niejasnych okolicznościach zostaje zamordowana aktorka Pamela Dosantos, która zrobiła karierę dzięki zniewalającej urodzie i zażyłym kontaktom z prominentnymi przedstawicielami świata polityki.

Zbrodnia powoduje lawinę nieprzewidzianych konsekwencji, jakim musi stawić czoło partia rządząca. Wypalony zawodowo dziennikarz Tomás Arizmendi pisze krótki artykuł na temat zabójstwa słynnej aktorki. Nie weryfikując informacji, sięga po pewien interesujący szczegół dotyczący miejsca odkrycia zwłok. Okazuje się, że ciało odnaleziono zaledwie kilka metrów od posiadłości Augusta Salazara, potężnego i wpływowego przedstawiciela nowego rządu. Tomásowi grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

„Skorumpowani” to thriller napisany w konwencji dziennikarstwa śledczego, który czyta się z zapartym tchem. Burzliwa historia miłosna, wstrząsające fakty, mroczne sekrety władzy, świat korupcji i mafii narkotykowej – ta mieszanka trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Jorge Zepeda Patterson urodził się w 1952 roku w Meksyku. Swoje pierwsze dziennikarskie doświadczenia zdobywał w hiszpańskim „El País”. Był redaktorem naczelnym meksykańskiego „Universal” i prowadzącym programy telewizyjne. Jest współtwórcą kilku ważnych periodyków i autorem licznych analiz. Jego cotygodniowa kolumna ukazuje się w ponad dwudziestu dziennikach w całym Meksyku. Obecnie kieruje portalem informacyjnym Sinembargo.mx. „Skorumpowani” to pierwsza powieść w jego dorobku.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony