Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Czym jest słowo?

Czym jest słowo?

(fot. materiały prasowe)Słowo to element części mowy, dzięki któremu możemy opisać wszystko, co nas otacza. To rodzaj przekazu międzyludzkiego. Każdy ma, jednak swoją własną definicję.

Słowo jest sposobem porozumiewania się, czymś bardzo ważnym i zarazem pieknym. Każdy rodzic z niecierpliwością czeka na pierwsze słowo swojego dziecka. Podobno jest to jedna z najbardziej wzruszających chwil w zyciu i każdy powinien jej doświadczyć. Z czasem  lepiej poznajemy świat, a nasze słownictwo zaczyna się wzbogacać. Zaczynamy składać je w pełne zdania. Słowem opisujemy dosłownie wszystko. Zaczynając od nazywania przedmiotów, kończąc na wyrażaniu swoich emocji i uczuć.

Z gramatycznego punktu widzenia słowo składa się z głosek, które mają wydźwięk pozytywny bądź negatywny, w zależności od interpretacji. To właśnie, dzięki nim uzewnętrzniamy uczucia, które w nas drzemią. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że tym najpiękniejszym jest i pewnie zawsze będzie słowo mama. Wywołuje w nas najczulsze emocje. Jestem przekonana, że jest to najczęściej wypowiadane słowo w ciągu całego naszego życia. Ludzie zapytani o to, jakie jest ich ulubione słowo najczęściej wymieniali: dzieciństwo – bezproblemowe życie pełne zabawy i radości. Przyjaźń – wyjątkowa relacja między dwojgiem ludzi. Miłość – najpiękniejsze uczucie w życiu człowieka. Wolność – decydowanie o samym sobie. Dziecko – mała istotka wywołująca szczery uśmiech na twarzy. To tylko niewielka ich część.

Słowo to najlepszy sposób komunikacji, choć często bardzo trudny. Czasami nie potrafimy wyrazić słowami tego, co czujemy albo nie znajdujemy odpowiednich słów do danej sytuacji. Mimo tego słowa zawsze będą ważniejsze niż gesty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − = 3

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony