Jestes tutaj: Home » FILM » Orły 2016 rozdane

Orły 2016 rozdane

(fot. materiały prasowe)Wręczono najważniejsze Polskie Nagrody Filmowe – Orły 2016. W najważniejszych kategoriach triumfował film „Body/Ciało”, który otrzymał nagrody za najlepszy film, najlepszą reżyserię i najlepsze role pierwszoplanowe.

Jak co roku, w Teatrze Polskim w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Polskich Nagród Filmowych – Orły 2016. W roli prowadzącego debiutował Michał Sufin, znany przede wszystkim z Klubu Komediowego. Największym triumfatorem okazał się film „Body/ Ciało”. Małgorzata Szumowska odebrała nagrodę za najlepszy film  i najlepszą reżyserię. Za kreację w tym filmie Orła otrzymała Maja Ostaszewska uznana za najlepszą aktorkę pierwszoplanową i Janusz Gajos, który triumfował w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. Gajos odebrał także statuetkę za osiągnięcia życia, a laudację dla aktora wygłosił sam Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Piotr Gliński. Najlepszą aktorką drugoplanową została Anna Dymna, za rolę w filmie „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” i Wojciech Pszoniak, doceniony również za rolę w filmie „Excentrycy”. W pozostałych kategoriach triumfowali: „Młodość” – uznany za najlepszy film europejski, „Hiszpanka” za najlepsze kostiumy i scenografię, „Prolurator” jako najlepszy Filmowy serial fabularny, „Karbala” za najlepsze zdjęcia, „11 minut” za najlepszy montaż, „Excentrycy” za najlepszy dźwięk i muzykę. Nagrodę publiczności otrzymał film „Moje córki krowy”, nagrodzony także za najlepszy scenariusz. Orła za najlepszy film dokumentalny otrzymał obraz Kingi Dębskiej „Aktorka” o Elżbiecie Czyżewskiej. Odkryciem roku została Agnieszka Smoczyńska, autorka filmu „Córki dancingu”.

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2016 były wręczane po raz 18. Statuetki przyznaje Polska Akademia Filmowa, w skład której wchodzi ponad 600 twórców przemysłu filmowego.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony