Jestes tutaj: Home » slider » Kalejdoskop wydarzeń w najlepszych ligach Europy

Kalejdoskop wydarzeń w najlepszych ligach Europy

(fot. weknowyourdreamz.com)Kilka fantastycznych spotkań odbyło się podczas weekendowych zmagań na europejskich boiskach. Na czoło wysuwają się przede wszystkim derby północnego Londynu w których Tottenham zremisował z Arsenalem 2:2 oraz genialny występ Christiano Ronaldo, który praktycznie w pojedynkę rozprawił się z Malagą, a jego Real wygrał 7:1.

Pierwszy raz w historii derbów Londynu zwyciężyła drużyna Leicester. Anegdota podana w sobotę przez jednego z dziennikarzy na twitterze, świetnie oddaje sytuację w tabeli jaka wytworzyła się po spotkaniach 29 kolejki Premiership. Lisy z King Power Stadium pewnie pokonały na wyjeździe drużynę Eltona Johna (znany muzyk jest honorowym prezydentem) Watford i zwiększyły do 5 punktów przewagę nad goniącym duetem drużyn z Londynu. Tym samym coraz bardziej rosną szansę Leicester na zostanie po 38 latach nowym, nigdy wcześniej nie koronowanym mistrzem Anglii. Kolejkę ligową rozpoczął mecz derbowy pomiędzy Tottenhamem i Arsenalem. Kibice na White Heart Line byli świadkami jednego z najlepszych meczów tego sezonu. Zawodnicy obu drużyn stwarzali niezliczoną ilość sytuacji podbramkowych, akcje przenosiły się co rusz z jednego pola karnego na drugie, choć zwłaszcza w pierwszej połowie, więcej klarownych okazji stworzyli podopieczni Mauricio Pochettino. Paradoksalnie jednak po bramce Ramseya do przerwy prowadzili Kanonierzy. Gdy w 55 minucie czerwoną kartkę otrzymał  Coquelin, a w 60 i 62 gospodarze zdobyli dwie bramki, wydawało się, że losy sobotniej rywalizacji są rozstrzygnięte. Jednak w 76 minucie za sprawą Sancheza goście doprowadzili do wyrównania i dowieźli remis do końca spotkania. Ze zmiennym szczęściem grały drużyny z Manchesteru. City pewnie ograł czerwoną latarnię ligi i praktycznie pewnego kandydata do spadku Aston Villę 4:0, natomiast, kolejnej wstydliwej porażki doznały Czerwone Diabły, które przegrały na wyjeździe 0:1 z West Bromwich Albion. Na piąte miejsce w tabeli, z punktem straty do miejsca gwarantującego udział w kwalifikacjach Ligi Mistrzów, awansował West Ham United, który w dramatycznych okolicznościach ograł na wyjeździe Everton 3:2. Gospodarze z Goodison Park prowadzili już 2:0 i w 69 minucie egzekwowali rzut karny (pudło Lukaku). Końcówka należała jednak do Młotów którzy w ostatnich dwunastu minutach zdobyli trzy bramki.

Za naszą zachodnią granicą na Signal Iduna Park w spotkaniu awizowanym jako mecz sezonu (pisaliśmy o tym meczu TUTAJ http://coolturalni24.pl/2016/03/04/mecz-sezonu-w-bundeslidze-bvb-kontra-bayern-monachium/) tamtejsza Borussia zremisowała bezbramkowo z Bayernem Monachium. Mecz zdecydowanie rozczarował i długimi fragmentami był po prostu nudnym widowiskiem. Po raz pierwszy od 25 spotkań pomiędzy tymi drużynami nie padł żaden gol. Bardziej z remisu zadowoleni mogą być z pewnością przyjezdni, którzy utrzymali pięciopunktową przewagę nad najgroźniejszym rywalem. Pierwszy raz w sezonie podopieczni Pepa Guardioli nie wygrali dwóch meczów z rzędu. Bramek nie zabrakło za to w innych spotkaniach Bundesligi. Werder pokonał Hanover 4:1, VFB Stuttgart z Przemysławem Tytoniem w składzie odprawił 5:1 Hoffenheim. Szalony mecz obejrzeli kibice w Augsburgu. Miejscowi zremisowali 3:3 z Bayerem Leverkusen mimo, że do 60 minuty prowadzili 3:0!

Kapitalne spotkanie w barwach Realu Madryt rozegrał Christiano Ronaldo. Portugalczyk w ciągu 26 minut zdobył 4 bramki (co jedna to ładniejsza) w wygranym przez Królewskich 7:1 meczu z Malagą. Dzięki tym trafieniom z 252 golami Ronaldo znalazł się na drugim miejscu w klasyfikacji wszech czasów hiszpańskiej Primera Divison. Do liderującego Leo Mesiego traci jednak aż 55 bramek. Wspomniany Argentyńczyk poprowadził Barcelonę do kolejnego spektakularnego zwycięstwa. Tym razem Duma Katalonii pokonała na wyjeździe Eibar 4:0, a Messi zdobył dwie bramki. Drużyna z Camp Nou śrubuje tym samym rekord 36 meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach. W najciekawszym niedzielnym spotkaniu, Valencia nie sprostało Atletico Madryt przegrywając na swoim stadionie 1:3. „Nietoperze” stawili opór gościom tylko w pierwszej połowie. W drugich 45 minutach przewaga podopiecznych Diego Simeone była już bezdyskusyjna.

W Serie A w meczu drużyn walczących o awans do kwalifikacji Champions League Roma ze Szczęsnym w bramce rozbiła na Stadio Olimpico 4:1 Fiorentinę. Nie zawiedli walczący o Scudetto piłkarze Napoli i Juventusu. Pierwsi pokonali 3:1 Chievo, a Stara Dama wygrała w Bergamo z tamtejszą Atalantą 2:0. Od 863 minut niepokonany jest 38 letni Gigi Buffon. Bramkarz reprezentacji Włoch jest bardzo bliski pobicia rekordu legendarnego Dino Zoffa, który w sezonie 72/73 zachował czyste konto przez 903 minuty.