Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Klaśnięcie jednej dłoni” już dostępne

„Klaśnięcie jednej dłoni” już dostępne

(fot. materiały prasowe)Nowe wydanie powieści australijskiego autora, znanego m.in. ze „Ścieżki Północy” dostępna już w polskich księgarniach.

Tasmania – rozległa, tajemnicza kraina. Pewnej nocy 1954 roku osadę Butlers Gorge omiatała śnieżyca, a czarne chmury przesłoniły gwiazdy. Maria Buloh bez słowa opuściła męża i trzyletnią córkę, by nigdy do nich nie wrócić. Rozpłynęła się bez śladu. Dlaczego i dokąd odeszła? Szukając zapomnienia w alkoholu, Bojan, słoweński imigrant, odnajdzie w nim jedynie demony przeszłości – tragiczne wspomnienia z czasu wojny, a rozpacz po odejściu żony przekuje w codzienne domowe piekło dla małej Sonji. W 1989 roku, po latach spędzonych w Sydney, dorosła już Sonja odwiedza ojca. To szansa na przebaczenie, ale też i czas na podjęcie najważniejszej decyzji w życiu młodej kobiety, która będąc w ciąży, zastanawia się nad jej przerwaniem.

Richard Flanagan jest jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy australijskich. Nim debiutował jako prozaik, opublikował cztery książki o tematyce historycznej. W 2014 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Bookera za Ścieżki Północy.

Na podstawie książki powstała film, który polscy fani znają jako „Oklaski jednej dłoni”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony