Jestes tutaj: Home » FILM » Oscary rozdane

Oscary rozdane

(fot.ocdn.eu)Znamy już zwycięzców najważniejszych Nagród Filmowych na świecie – Oscarów. Najwięcej emocji wzbudziła statuetka dla Leonardo DiCaprio, nagrodzonego za kreację w filmie „Zjawa”.

W nocy z 28 na 29 lutego wręczono Amerykańskie Nagrody Filmowe Oscar. W najważniejszej kategorii – film – nagrodzony został ‚Spotlight”. Jest to oparta na faktach historia dziennikarzy „Boston Globe”, którzy prowadzą śledztwo w sprawie pedofilii w kościele. Najlepszą aktorką wybrano Brie Larson, za rolę w filmie „Pokój”, zaś najlepszym aktorem, ku uciesze fanów i gości obecnych na gali został Leonardo DiCaprio. Aktor wygłosił krótkie, lecz wzruszające przemówienie w którym odniósł się do sytuacji na świecie i zanieczyszczeniu Planety. Podziękował także Martinowi Scorsese u którego trzykrotnie zagrał. Najlepszymi aktorami drugoplanowymi zostali: Alicia Vikander i Mark Rylance. Za najlepszy scenariusz oryginalny uznano „Spotlight”, a najlepszy scenariusz adaptowany nagrodzono „Big short”. Pozostali laureaci to: „W głowie się nie mieści” (najlepszy film animowany), „Syn Szawła” (najlepszy film nieanglojęzyczny), „Mad Max: Na drodze gniewu” (najlepsze kostiumy, charakteryzacja, montaż, dźwięk, scenografia), „Zjawa” (najlepsze zdjęcia), „Spectre” (najlepszy utwór), „Nienawistna ósemka” (najlepsza muzyka), „Stutterer” (najlepszy krótkometrażowy film aktorki), A” Girl in the River: The Price of Forgiveness” (najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny), „Amy” (najlepszy dokument), „Ex machina” (najlepsze efekty specjalne), „Bear story” (najlepszy animowany film krótkometrażowy).

Gala wręczenia Oscarów odbyła się już po raz 88. Tradycyjnie uroczystość odbyła się w Kodak Theatre. Gospodarzem wieczoru był Chris Rock. Oscarowym przegranym okazał się Sylvester Stallone, który uważany był za faworyta do nagrody za rolę w filmie „Creed: Narodziny legendy”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony