Jestes tutaj: Home » slider » Drużynowe Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym

Drużynowe Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym

(fot. materiały prasowe)W malezyjskim Kuala Lumpur rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym. Trwające przed tydzień zmagania są doskonałą okazją do zdobycia kwalifikacji na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. W pierwszych spotkaniach Polacy pokonali Singapur 3:2 a panie przegrały z Białorusią

Wszystkie drużyny występujące w mistrzostwach podzielone są na trzy grupy, ale tylko ekipy z grupy Championships walczą o medale. Wśród najlepszych 24 drużyn są obie polskie reprezentacje. Polki w grupie C, za rywalki mają reprezentacje Holandii, Singapuru, Ukrainy, Francji i Białorusi. Z kolei mężczyzn, również w grupie C, los skojarzył z jednym z faworytów do medalu Japonią, która w swoich szeregach ma dwóch graczy z pierwszej trzydziestki rankingu ITTF oraz Portugalią, Białorusią, Ukrainą i Singapurem. W inauguracyjnych spotkaniach bardzo wartościowe wyniki osiągnęli Natalia Partyka i Jakub Dyjas. Polka sprawiła niespodziankę pokonując byłą mistrzynie Europy Wiktorie Pawłowicz 3:2 w setach mimo, że w decydującej partii przegrywała już 0:5. Z kolei Jakub Dyjas w meczu otwarcia pokonał 21 rakietę świata Gao Ninga

W rozgrywkach grupowych obowiązuje system każdy z każdym, a do fazy pucharowej kwalifikują się trzy najlepsze drużyny z grupy, przy czym, zwycięzca bezpośrednio trafia do ćwierćfinału. Aktualnie, w światowym rankingu drużynowym, zarówno nasze panie jak i panowie zajmują dwunaste miejsce i realnie wydaje się, że sukcesem będzie udział którejś z naszych reprezentacji w najlepszej ósemce mistrzostw.

Murowanymi faworytami do złotego medalu są Chińczycy i trudno przypuszczać by ktokolwiek mógł odebrać Azjatom prymat w światowym ping pongu. Dwa lata temu Chińczycy pokonali w finale Niemców 3:1 a Chinki pewnie 3:0 wygrały z Węgierkami.

W zawodach wystartuje kilku naprawdę wiekowych graczy jak 47 letni Zoran Primorac, 44 letni Grek Kalinikos Kreanga, czy też jego rówieśnik Werner Schlager, który nie wyklucza by na koniec kariery spróbować swych sił w jednym z klubów Wschodzącej Białystok. Zresztą o sile naszej rodzimej ligi przekonuje fakt, że będzie ona miała na mistrzostwach aż 16 przedstawicieli, z czego 14 z nich walczyć będzie o medale mistrzostw.

Składy polskich reprezentacji:
Kobiety – Li Qian, Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska, Natalia Bajor, Klaudia Kusińska
Mężczyźni – Wang Zeng Yi, Daniel Górak, Jakub Dyjas, Konrad Kulpa, Patryk Zatówka

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony