Jestes tutaj: Home » slider » Gdynia Open 2016 gwiazdy snookera w Polsce

Gdynia Open 2016 gwiazdy snookera w Polsce

(fot. gdyniarodzinna.pl)Dziś w Gdyni rozpoczyna się faza główna, jedynego w naszym kraju profesjonalnego turnieju snookera Gdynia Open. W zmaganiach weźmie udział aktualny i 7 byłych mistrzów świata oraz cała plejada wielkich gwiazd tego sportu. W zawodach wystąpi 128 snookerzystów w tym trzech Polaków.

Podczas trwającego tygodnia (od dwóch dni rozgrywano kwalifikacje do turnieju głównego) na 11 stołach rozegrane zostaną 230 spotkania. To ogromna gratkach dla coraz liczniejszej grupy fanów snookera w naszym kraju. Turniej odbywający się na polskim wybrzeżu, jest szóstą odsłoną cyklu Kreative Dental European Tour z którego 24 najlepszych graczy awansuje do wielkiego finału Players Tour Championship. W Polsce zawody tego typu rozgrywane są po raz piąty; za pierwszym razem gospodarzem była Warszawa, pozostałe edycje odbywały się w Gdyni. Pula nagród w tegorocznych zawodach wynosi 125 tys euro, a zwycięzca zainkasuje czek na 1/5 tej kwoty. Obrońcą trofeum (niestety nieobecnym) jest Australijczyk Neil Robertson, który w zeszłorocznym, jednostronnym finale pokonał Walijczyka Marka Williamsa 4:0. W tym roku popularny Borsuk ponownie znalazł się na liście startowej podobnież jak inne snookerowe gwiazdy światowego formatu: aktualny mistrz świata Stuart Bingham Mark Selby, Shaun Murphy, John Higgins, Ken Doherty, Mark Williams, Peter Ebdon, Graeme Dott, Judd Trump, Ding Junhui, Marco Fu czy Barry Hawkins.

Gdyński turniej to również ogromna szansa do pokazania się polskiej publiczności najlepszym rodzimym graczom. Przez sito kwalifikacyjne przeszła trójka z nich: 19 letni Mateusz Baranowski, Kacper Filipiak oraz  Adam Stefanów. Dla dwóch pierwszych zawody są niezwykle istotne w kontekście walki o ich zawodową przyszłość, a konkretnie występy w Main Tourze, dlatego mocno trzymamy kciuki za ich dobre występy. W 1/64 finału Baranowski zmierzy się z 30-letnim Anglikiem Martinem O’Donnellem, Filipiak z 42-letnim Gerardem Greenem z Irlandii Północnej, natomiast Stefanów z 28-latkiem z Chin Tianem Pengfeiem.

Od piątku do niedzieli kilkanaście godzin transmisji przeprowadzi na swoich obu kanałach Eurosport. Jesteśmy przekonani,że turniej przyniesie wiele niezapomnianych emocji i będziemy oglądać snooker w najlepszym światowym wydaniu. Po cichu liczymy na wbicie magicznych 147 czyli maksymalnego breaka, najlepiej przez któregoś z polskich zawodników.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony