Jestes tutaj: Home » FILM » Festiwal Filmowy w Berlinie zakończony

Festiwal Filmowy w Berlinie zakończony

(fot. visitberlin.de)Berlinale – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie dobiegł końca. Głowna Nagroda – Złoty Niedźwiedź – trafiła do Gianfranco Rosiego za film „Fire at Sea”.

Zakończył się 66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. Za najlepszy film Festiwalu, uznano dokument „Fire at Sea”. Jest to historia afrykańskich imigrantów, którzy podążając do Europy, zatrzymują się na Wyspie Lampedus. O prestiżowego Niedźwiedzia w konkursie głównym ubiegało się aż 18 filmów. Nagrodę jury dla najlepszego filmu otrzymał obraz „Death in Sarajevo”, za najlepszą reżyserię doceniony został Mia Hansen-Love, za film „Things To Come”. Najlepszą aktorką Festiwalu została uznana Trine Dyrholm, za rolę w filmie „The Commune”. Nagroda dla najlepszego aktora powędrowała do Majda Mastoura, za kreacje w filmie „Inhebbek Hedi”.

Berlinale to jeden z najbardziej prestiżowych Festiwali Filmowych na całym świecie. Od lat cieszy się on dużym zainteresowaniem ze strony widzów, co roku bierze w nim udział ponad 150 tys. miłośników kina.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony