Jestes tutaj: Home » FILM » ENEMEF: Noc Nominacji 2016

ENEMEF: Noc Nominacji 2016

(fot. materiały prasowe)ENEMEF: Noc Nominacji 2016 to już coroczna tradycja. Zaledwie dwa dni przed ceremonią rozdania Oscarów będzie można obejrzeć filmy, które mają największe szanse na zdobycie najbardziej prestiżowej nagrody w świecie kinematografii. Jedna noc, cztery wybitne filmy i aż 19 nominacji!

W repertuarze:
– klimatyczny i trzymający w napięciu Pokój – premierowo!
– piękny film o zakazanej miłości Carol – przedpremierowo!
– wzruszający i autentyczny Brooklyn – tydzień po premierze!
– najnowszy film Stevena Spielberga Most Szpiegów

Dołącz do Nocy Nominacji 2016 na Facebooku: http://ow.ly/Ylqut
Więcej informacji: http://www.enemef.pl

ENEMEF: Noc Nominacji 2016 odbędzie się 26 lutego (piątek) jednocześnie w 23 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Poznań Malta, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady Wrocławskie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Ceny biletów: od 27 do 36 zł za całą noc w kinie (cztery filmy):
– 27 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 27 zł każdy
– 32 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 33 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 34 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 36 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia: Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 6:30 rano.

Opisy filmów:

Pokój – Premierowo!
Room, Irlandia, Kanada 2015, 118′
reżyseria: Lenny Abrahamson
scenariusz: Emma Donoghue
obsada: Brie Larson, Jacob Tremblay, Joan Allen, Sean Bridgers
muzyka: Stephen Rennicks
Specjalny pokaz premierowy (film wchodzi do kin 26 lutego)!

Ekranizacja bestsellerowej, przetłumaczonej na kilkadziesiąt języków powieści Emmy Donoghue. Film zdobył 4 nominacje do Oscara, w tym za najlepszy film.

Jack ma 5 lat. Całe swoje dotychczasowe życie spędził wraz z matką w niewielkim pokoju, który stanowi dla niego cały świat. Dopiero po pięciu latach chłopiec dowiaduje się od matki, że poza tymi czterema ścianami istnieje coś więcej, że jest jakaś inna rzeczywistość. Kobieta postanawia zawalczyć o wolność i uwolnić ich od Wielkiego Nicka, który izoluje ich od zewnętrznego świata. Okazuje się, że wbrew pozorom największą trudnością jest nie samo wyzwolenie, ale uczenie się na nowo życia.

To klimatyczna, trzymająca w napięciu i budząca ogromne emocje opowieść o sile woli i przetrwania oraz bezgranicznej miłości.

Carol – Przedpremierowo!
USA, Wielka Brytania 2015, 118′
reżyseria: Todd Haynes
scenariusz: Phyllis Nagy
obsada: Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler, Jake Lacy, Sarah Paulson
muzyka: Carter Burwell

Specjalny pokaz przedpremierowy (film wchodzi do kin 4 marca)!

Film został okrzyknięty przez „The Guardian” najpiękniejszym filmem o miłości ostatnich lat. Ma już na koncie 10 nagród filmowych i ponad 50 nominacji, w tym 6 do Oscara.

Akcja filmu rozgrywa się w Nowy Jorku w latach 50-tych minionego wieku. Therese (Rooney Mara) ma 19 lat, marzy o tym, aby zostać fotografką, a obecnie pracuje w luksusowym domu towarowym. Carol (Cate Blanchett) jest dojrzałą, dobrze sytuowaną mężatką w związku pozbawionym miłości, która boi się zmian i utraty tego, co ma. Kobiety pochodzą z dwóch różnych światów, a jednak gdy się poznają łączy je ogromne uczucie, które odmieni ich życie na zawsze.

Niezwykle stylowy film dopracowany w każdym szczególe i z fenomenalną grą aktorską głównych bohaterek, który zabiera widza w podróż do eleganckiego świata minionej epoki.

Brooklyn – tydzień po premierze!
Irladnia, Kanada, Wielka Brytania 2015, 105′
reżyseria: John Crowley
scenariusz: Nick Hornby
obsada: Saoirse Ronan, Domhnall Gleeson, Emory Cohen, Jim Broadbent, Julie Walters
muzyka: Michael Brook

Specjalny pokaz zaledwie tydzień po premierze (film wszedł do kin 19 lutego)!

Film jest adaptacją bestsellerowej powieści jednego z najważniejszych irlandzkich pisarzy Comla Toibina i został już doceniony przez wielu krytyków filmowych. Ma na swoim koncie m. in. nagrodę BAFTA oraz 3 nominacje do Oscara, w tym za najlepszy film.

Lata 50-te XX w. Ellis Lacey jest młodą Irlandką, która nie czuje się spełniona mieszkając w małej, nadmorskiej mieścinie. Podejmuje odważną jak na tamte czasy decyzję i zostawiając przyjaciół oraz rodzinę wyrusza do Nowego Jorku z nadzieją na nowe, lepsze życie. Wkrótce zakochuje się, co pomaga jej zapomnieć o tęsknocie za domem. Szczęście i beztroska jednak nie trwają długo i dziewczyna musi dokonać trudnego wyboru między amerykańskim życiem a powrotem do ojczyzny i rodziny.

Niebywale autentyczna historia o miłości, rozstaniu, tęsknocie i trudnych wyborach, która pochłania, wzrusza i bawi świetnym humorem.

Most szpiegów
Bridge of Spies, USA 2015, 135′
reżyseria: Steven Spielberg
scenariusz: Matt Charman, Ethan Coen, Joel Coen
obsada: Tom Hanks, Mark Rylance, Amy Ryan, Alan Alda
muzyka: Thomas Newman

Najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów naszych czasów – Stevena Spielberga! „Most szpiegów” otrzymał 6 nominacji do Oscarów, w tym również w kategorii: najlepszy film.

Film jest inspirowany autentycznymi wydarzeniami. Akcja rozgrywa się w okresie Zimnej wojny – w latach 50-tych XX wieku. Amerykański adwokat James Donovan zostaje wysłany przez CIA do ZSRR, aby podjął negocjacje w sprawie uwolnienia przetrzymywanego tam pilota wojskowego. Misja ta nie tylko jest niebezpieczna, ale również sprawia, że Donovan staje się wrogiem amerykańskiej opinii publicznej. 

Trzymająca w napięciu i wciągająca fabuła, doskonała realizacja i świetna obsada czynią ten film prawdziwą ucztą dla kinomana.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony