Jestes tutaj: Home » slider » Rozlosowano grupy jubileuszowego Copa America

Rozlosowano grupy jubileuszowego Copa America

(fot. materiały prasowe)W Nowym Jorku rozlosowano grupy tegorocznej Copa America. Pierwszy raz w 100 letniej historii, turniej zostanie rozegrany poza granicami Ameryki Południowej. Tytułu broni reprezentacja Chile, która w zeszłorocznym finale po rzutach karnych pokonała Argentynę.

Copa America 2016 odbędzie się w dniach 3-26 czerwca w Stanach Zjednoczonych, a więc w tym samym czasie, co Euro 2016 we Francji. Oznacza to, że fani footballu muszą latem przygotować się na ogromną dawkę europejskiej i latynoskiej piłki w znakomitym wydaniu. Co ciekawe impreza odbywa się nie 4 lata, a rok po poprzedniej. Wiąże się to z obchodami 100-lecia południowoamerykańskiej federacji piłkarskiej, Conmebol (odpowiednik europejskiej UEFA). W związku z tym turniej nosi nazwę Copa America Centenario inaczej turniej stulecia. Tegoroczna edycja ma wyjątkowy charakter, również z powodu zwiększenia ilości drużyn (16) i zaproszenia teamów z poza kontynentu. Copa America to najważniejszy turniej piłkarski w Ameryce Południowej, a występ takich gwiazd jak choćby magicznego trio z Barcelony Messi, Neymar, Suarez gwarantuje ogromne emocje i kosmiczny poziom. Najwięcej bo aż piętnastokrotnie turniej wygrywali Urugwajczycy, jeden triumf mniej mają Argentyńczycy (ale ostatni w 1993 roku). Bez wątpienia losujący grupy, były gwiazdor kolumbijskiej piłki nie oszczędził drużyn które znalazły się w grupie A, już nazywanej grupą śmierci. Zagrają w niej uczestnicy ostatniego mundialu w Brazylii: USA, Kolumbia, Kostaryka i Paragwaj. Szlagierowo zapowiada się również rewanż za zeszłoroczny finał Copa w którym Argentyna zmierzy się Chile. Kibice Albicelestes liczą i wierzą, że Leo Messi wreszcie poprowadzi swoją reprezentację do zwycięstwa.

Zmagania zainauguruje spotkanie Stany Zjednoczone – Kolumbia 3 czerwca w Santa Clara w Kalifornii (na tym samym stadionie rozgrywano tegoroczny finał Super Bowl), a finał odbędzie się 26 czerwca w New Jersey. Wszystkie mecze „turnieju stulecia” będzie można obejrzeć na antenach TVP.

Losowanie grup Copa America 2016:
Grupa A: USA, Kolumbia, Kostaryka, Paragwaj
Grupa B: Brazylia, Ekwador, Haiti, Peru
Grupa C: Meksyk, Urugwaj, Jamajka, Wenezuela
Grupa D: Argentyna, Chile, Panama, Boliwia

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony