Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Szklany Tron” Sary Maas

„Szklany Tron” Sary Maas

(fot. materiały prasowe)Są takie książki które wcale nie zachęcają by po nie sięgnąć. Jednak czasem człowiek, z nudów, zacznie je czytać – i uświadomi sobie jak bardzo zwodnicze jest pierwsze wrażenie. Taki właśnie jest „Szklany Tron”.

Celaena Sardothien odbywała ciężką karę za swoje przewinienia wystarczająco długo, by przyjąć propozycję, z której nie skorzystałby nawet szaleniec: jej dożywotnia niewolnicza praca w kopalni soli nie musi kończyć się dopiero z dniem jej śmierci, jeśli tylko dziewczyna zdecyduje się wziąć udział w turnieju o miano królewskiego zabójcy. To będzie walka na śmierć i życie, ale Celaenie nieobce są tajniki fachu zawodowego mordercy. Jeśli się jej powiedzie, po kilkuletniej służbie na królewskim dworze odzyska wolność. Jeśli nie – zginie z rąk któregoś z przeciwników: złodziei, zabójców i wojowników, najlepszych w całym królestwie. Szanse na pomyślne przejście wszystkich etapów turnieju są niewielkie, ale Celaena nie ma nic do stracenia.

Pod okiem wymagającego dowódcy straży rozpoczyna przygotowania do starcia z najgroźniejszymi osobnikami królestwa. Wkrótce jednak pojawiają się komplikacje: ginie jeden z uczestników turnieju, a niedługo potem podobny los spotyka innego rywala młodej zabójczyni.

Czy Celaena zdoła dowiedzieć się, kto stoi za tajemniczymi zabójstwami? Czasu jest coraz mniej, a dziewczyna musi mieć się na baczności – zabójca może obrać za kolejny cel właśnie ją. Śledztwo doprowadzi do odkryć, których nigdy by się nie spodziewała.

Coś, co z pozoru wygląda jak książka dla rozhisteryzowanych nastolatek, marzących o własnym księciu z bajki, okazało się zaskakująco głęboką, pełną zwrotów akcji powieścią. Nie jest to może poziom „Buszującego w zbożu” czy „Przeminęło z wiatrem”, ale wiem, że na pewno przeczytam kolejne części, a autorka zyskała kolejnego fana.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony